V tomto týdnu se do něj opět zapojují také opavští policisté, kteří nyní podobně jako jejich kolegové v dalších městech dohlížejí na školáky při přecházení silnice.

„Policisté se tak již tradičně připojili ke strážcům přechodů a strážníkům. Zvýšený dohled je na rizikové přechody pro chodce v blízkosti základních škol na Opavsku. Pozornost je zaměřena na bezpečné přecházení vozovky, navíc na vybraných přechodech jsou malí i velcí účastníci silničního provozu oslovováni policisty k dodržování pravidel bezpečné chůze, které si společně zopakují. Například v pondělí 2. září se mohli s dopravními policisty a preventisty setkat u přechodu v Kylešovské ulici před Základní školou a Mateřskou školou Otice. Policisté sledovali dopravní situaci, děti školou povinné obdarovali novým pracovním sešitem, který obsahuje důležité rady a informace k dopravě,“ přiblížila vrchní inspektorka Pavla Welnová.

V otické škole se pak konal i seminář, děti z prvního stupně si spolu s policisty zopakovali pravidla přecházení silnice.