Před několika měsíci se sešli před opavskou radnicí. Chtěli vyjádřit svůj nesouhlas a upozornit na to, že nemají prostor vhodný ke skokům na kolech.

Řeč je o několika desítkách mladých bikerů. Představitelé radnice však na jejich shromáždění nijak nereagovali. A to až do chvíle, kdy se do všeho vložil Opavský a hlučínský deník. Přestože si záležitost vyžádala svůj čas, společné úsilí bikerů a Deníku přineslo svůj výsledek.

Na tom, že bikeři konečně získali vysněné místo má zásluhu rovněž městská policie. „Byli jsme ve skateparku, kde máme zakázáno skákat. Přišel za námi muž v civilu a řekl, že na nás musí zavolat hlídku. Jak jsme pak zjistili, byl to ředitel městské policie Richard Szotkowski,“ řekl jeden z bikerů Jiří Grygar.

Než přijela hlídka, bylo vše vyřešeno. „Pan Szotkowski si vzal mé telefonní číslo a řekl, že nám zkusí pomoci. Za dva dny telefonoval, že pro nás má prostor U Hliníku, jak jsme chtěli,“ podotkl Grygar.

A proč se policie do celé záležitosti vůbec vložila? „Podle nás je lepší podpořit sportování v místě, kde neudělají žádnou škodu, než je stíhat za poškozování překážek skate parku. Navíc jsme přesvědčeni, že mládež která se neumí nebo nechce zabavit, popíjí červené víno s kofolou v temných zákoutích a z nudy vymýšlí ptákoviny,“ uvedl Richard Szotkowski.

Bikeři se netají tím, že kdyby nebylo Deníku, nikdo by se o ně nezajímal.

(ver, mn)