Jsou nespokojeni natolik, že se dali dohromady a včera se sešli pod okny radnice. Bylo jich téměř padesát: mladých bikerů, kteří jsou přesvědčeni, že úředníci pro ně nic nedělají. Tak se rozhodli vybojovat si plochu vhodnou k provozování skoků na kolech tímto způsobem.

„Není to poprvé, co jsem oslovil radnici s tím, že bychom si chtěli na vlastní náklady vybudovat skoky v místě u starého skateparku,“ uvedl osmnáctiletý organizátor akce Michal Kremser a dodal, že nemají v Opavě jediné místo, kde by mohli tento sport provozovat.

„V okolí centra nás pokutují, dokonce i ve skateparku u víceúčelové haly,“ řekl Kremser. Prozradil také, že se mu zhruba ve čtrnáct hodin ozval někdo z magistrátu a informoval ho, že pro jimi požadované místo už mají nějaké plány. Zda se budou týkat bikerů, nikdo oficiálně nepotvrdil.

Další, kdo přišel vyjádřit svůj nesouhlas, byl sedmnáctiletý Martin Schindler. „Vadí mi postoj města vůči nám,“ řekl Schindler. Také on si stěžoval na to, že vzhledem k tomu, že je neustále někde pokutují, nemají kde jezdit. Po celou dobu konání shromáždění kolovala náměstím petice.

„Petici jsem podepsal,“ potvrdil čtyřiadvacetiletý Libor Kaděrka z opavského Střediska volného času, který se tímto sportem zabývá. A co na to úředníci radnice? Tiskový mluvčí Jan Šindler pár hodin před začátkem akce tvrdil, že o ničem neví.

Nicméně odpoledne, těsně před uzávěrkou tohoto vydání uvedl, že zástupce bikerů na počátku léta úředníky kontaktoval ohledně pronájmu pozemku v ulici U Hliníku. „Návrhem se nyní zabývá náměstek primátora Jan Horák,“ dodal Šindler. Případem se bude Deník dále zabývat.