Organizátoři opět připravili jednu nezávodní a dvě závodní tratě, které budou rozděleny do několika mužských a ženských kategorií. Po vyhlášení výsledků proběhne v 17.30 hodin koncert Barbary Kanyzové. Zájemci se mohou do 3. května registrovat elektronicky na adrese www.bit.ly/moj2024, nebo přímo na místě.

Pětice zvonů zrekvírovaných za druhé světové války, se teď z iniciativy rottenbursko-stuttgartské diecéze vrací do svých původních farností, 11. dubna 2024, Ostrava.
Nacisty zabavené zvony z MS kraje se vrátily domů na Opavsko

Prezentace bude zahájena před stěbořickým kostelem ve 12 hodin, samotný závod odstartuje v 15 hodin. Běh okolím Stěbořic na jeho památku pořádá Orel Stěbořice ve spolupráci s místní farností.

Osudná se mu stala bouřka

Třinecký rodák Josef Motyka byl od roku 2008 farářem ve Stěbořicích a administrátorem v Hlavnici, současně sloužil jako spirituál Charity Opava a byl duchovním mobilního hospice Pokojný přístav i členem Rady Charity Opava. V roce 2013 odjel s přítelem Romanem Jochynkem na dovolenou na Slovensko, kde tragicky zemřel.

Agresivní mladík napadal lidi na Svinovských mostech.
VIDEO: Jen pro silné nervy. Mladík v Ostravě shodil seniorku do kolejiště

Oba vyjeli na Oravskou přehradu lovit ryby a večer je zastihla bouřka, při které zasáhl jejich nafukovací člun blesk. Lehčeji popálený Roman Jochynek stihl doplavat na břeh, ale sedmatřicetiletý Josef Motyka takové štěstí neměl. Po úderu blesku zmizel pod hladinou. Pátrání po něm zdivočelé počasí znemožňovalo, protože ohrožovalo i životy záchranářů. Motykovo tělo bylo nalezeno až druhý den dopoledne.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Bývalý šéf Pivovarů Lobkowicz byl vydán do ČR. V Ostravě stanul před soudem

Zdroj: Deník/Jaroslav Perdoch