S vtipným monologem blondýny, která si ke svému zoufalství zlomí při poškrábání nehet, vybojovala ve finále celostátní komunikační soutěže Mladý Demosthenes skvělé druhé místo. Konkurence byla veliká, protože soutěžilo 28 nejlepších účastníků z celé republiky.

„Měla jsem hroznou trému a fakt jsem se bála. Ale když jsem začala mluvit, byla jsem už v pořádku. Hodně mi pomohli porotci, kteří se smáli, ale s žádným umístěním jsem nepočítala. Byla tam spousta moc dobrých děcek a kluk, co povídal o svém bráškovi, si vítězství jasně zasloužil,“ přiznává blonďatá Anička s nehranou skromností.

„Byla skutečně skvělá a také jsem jí to hned po vystoupení řekla. Nic by na tom nezměnilo ani to, kdyby se neumístila,“ odporuje její učitelka Dagmar Medková, která svěřenkyni do Prahy doprovodila. Návrat domů s tak dobrým umístěním byl víc než příjemný a způsobil radost jak ve škole, tak i doma.

Naprosto zaslouženou chválu si Anička plně vychutnala. „Ve škole mě paní ředitelka pochválila a rodiče mě pozvali na oslavnou večeři do restaurace,“ přibližuje dívenka chvíle, kdy byla skutečnou hrdinkou.

Dřív zkoušela i balet, ale přestal ji bavit a teď brousí mezi sportem a divadélkem. Právě vystupuje v pohádce O třech zakletých princeznách jako jedna z postižených královských dcer. Co by ji bavilo až natolik, že by se tomu chtěla profesně věnovat, zatím neřeší a ani nemusí.

Na hledání sebe sama má ještě nejméně tři roky, které stráví v lavici základní školy a potom se uvidí.