Vše začalo ve chvíli, kdy policejní hlídka chtěla u obecního úřadu v Ludgeřovicích zastavit osobní vozidlo značky BMW 320D s českou registrační značkou. Ochránci zákona totiž věděli, že ho užívá muž se zákazem řízení. Motorista však na výzvy nereagoval, naopak prudce sešlápl plynový pedál. Podle svědků ujížděl velmi vysokou rychlostí.

Honička pokračovala přes Markvartovice do Šilheřovic. Již v té době policisté v rámci příhraniční spolupráce kontaktovali polské kolegy. Vozidlo jelo obcemi rychlostí až 120 kilometrů v hodině. Dostalo se i do protisměru. Pronásledování k hranicím trvalo zhruba sedm minut. Automobilu se nakonec podařilo přejet do Polska, kde zmizel.

Nyní je zpět u majitele. Ten policistům řekl, že vozidlo neřídil, jelikož si je dobře vědom uloženého zákazu. Současně uvedl, že auto v současné době užívá hned několik lidí. Kdo ale v usednou chvíli seděl za volantem, prý neví. Policisté se mimo jiné se snaží zajistit kamerové záznamy, které by mohly identifikovat řidiče. K bližším podrobnostem se vyjadřovat nechtěli. „Provádíme další prověřování,“ řekl Černohorský.