Po zavedení bodového systému bylo podle policie na ulicích bezpečno. Lidé se na silnicích chovali slušně a ohleduplně. „Řidiči si dávali větší pozor, nevěděli, co si mohou dovolit, postupem času jim však otrnulo,“ uvádí tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský a podotýká: „Opět se setkáváme s agresivní jízdou.“ Někteří řidiči si opravdu nedají říct. Pokud se stane, že se dopustíte nějakého dopravního přestupku, může vám policista na místě uložit buďto napomenutí, v horším případě blokovou pokutu. Je zbytečné ptát se, kolik za daný přestupek dostanete bodů.

„Policisté nejsou oprávněni hovořit o bodech,“ upřesnil Černohorský a dodal: „Záznam o blokové pokutě se odešle do kartotéky a bude zapsán do evidenční karty řidiče. Tomu pak příslušný správní orgán, v tomto případě to je odbor dopravy, může uložit nějakou sankci, případně i bodové ohodnocení.“

Zájemci, kteří chtějí zjistit aktuální stav svého bodového konta, se musí přijít zeptat osobně, s občanským průkazem. „Vzhledem k ochraně osobních údajů nesmí úředníci takovouto odpověď poskytnout telefonicky,“ uvedl tiskový mluvčí magistrátu města Opavy Jan Šindler a dodal: „Plný počet bodů už dosáhlo téměř dvacet řidičů.“ Pokud tedy chcete zjistit, kolik bodů se vám podařilo nashromáždit, musíte navštívit odbor dopravy.