Stalo se už tradicí, že začátek prosince v Bohuslavicích patří pečení perníkových dobrot. Zapojuje se do něj většina žen z obce a ruku k dílu přikládají také muži. Jejich výtvory vždy poutají pozornost veřejnosti.

Také v letošním roce místní kulturní dům, kde se výstava konala, praskal ve švech. Tentokrát se tvořilo v rámci tématu, které vyhovovalo především dětem, a sice ve znamení hraček. K vidění tak byl třeba perníkový náklaďák, saně, houpací kohout, pokladnička a mnoho dalšího.

Spokojeností oplývala i hlavní organizátorka celé výstavy Lucie Hamplová. „Kouzlo a vůně perníku, které bylo doplněno jarmarkem lidových řemesel, zahájilo dobu adventu. Spousty návštěvníků nešetřily obdivem a uznáním, které patřilo hlavně perníkářům a perníkářkám.

Dětem se zase líbilo v adventních dílničkách, kde si mohly vytvořit vánoční ozdoby, přáníčka, ozdobit perník, vyrobit svíčku a podobně,“ komentovala hlavní pořadatelka celé akce a na závěr ještě doplnila: „Mnoho návštěvníků si z výstavy odnášelo nejen tradiční koláče, zdobené perníky nebo dárky pod stromeček, ale i dobrou a sváteční předvánoční náladu.“