Na tu se pravidelně sjíždějí lidé z blízkého i širokého okolí. Letos nese podtitul Od svatého Martina až do Hromnic.

„Všechny výrobky pečou lidé, kteří jsou s Bohuslavicemi nějakým způsobem svázáni. Letošní rok by perníky měly zachytit dobu dlouhých večerů, legendy svatých, které se k danému tématu váží," vysvětlila jedna z organizátorek akce Lucie Hamplová.

Na otázku, kolik se vlastně výrobků z perníku na akci sejde, se prý nedá odpovědět. „Opravdu se to nedá spočítat. Loni jsme třeba měli téma perníkové moře. A perníčků ve tvaru rybek, mořských živočichů, majáků a podobně byla velká spousta," konstatovala.

Výstava je spojena také s řemeslným trhem. Návštěvníci si budou moci zakoupit výrobky místních včelařů, členů Klubu paličkované krajky, chybět nebudou ani adventní věnce, vánoční přání, keramické a rukodělné výrobky, domácí koláče nebo cukroví. Všechno ryze od občanů Bohuslavic.

„Rodiče mohou své ratolesti zabavit v pracovní dílničce. Na akci se podílí třeba také knihovna a škola. Svým způsobem si tak chceme vybudovat jakési nástupce, kteří budou v této tradici pokračovat," doplnila Lucie Hamplová.

Z každé vánoční výstavy se poté vytvoří také speciální fotokniha.

V rámci výstavy bude v sobotu 26. listopadu v 17 hodin také slavnostně rozsvícen vánoční strom. Výstava Kouzlo a vůně perníku se uskuteční v Kulturním domě v Bohuslavicích. V sobotu 26. a v neděli 27. listopadu bude otevřena od 13.30 do 19 hodin, v pondělí 28. listopadu pak od 9 do 18 hodin.