V sobotu 24. a neděli 25. července se uskuteční v okolí tamějšího kulturního domu. Pokud by snad počasí nepřálo, tak přímo v kulturáku. Anenská slavnost odstartuje v sobotu v 16 hodin, a to Pohádkovým odpolednem s klauny z Balónkova.

Dále s představením Červená karkulka vystoupí děti mateřské školy a v muzikálu Kočky se představí žáci základní školy. V 19 hodin přijde na řadu divadelní pohádka s šermíři Zvířátka a loupežníci Petrovští.

O dvě hodiny později začne velký Anenský karneval a o hudební doprovod se postará skupina Rezon. V jedenáct hodin večer se nad Bohuslavicemi rozzáří ohňostroj skupiny Folleto. Nedělní program začne slavnostním průvodem od kostela ke kulturnímu domu, kde od 16 hodin uspořádá koncert Městský orchestr mladých z Dolního Benešova pod vedením Richarda Nováka.

Hodinu na to vystoupí obzvláště pro děti Michaela Dolinová. V 18 hodin bude připravena Najlepša Buslavská para, v 19 hodin Slovácký krůžek Hrozen a nakonec Robbie Williams Revival. Herečka Michaela Dolinová bude navíc nedělní program moderovat.

V banketní místnosti bude po oba dny instalována výstava obrazů Jana Birtka a Františka Pohanky. Vstupné na celou akci je zdarma.