Díky nové službě se již v budoucnu nebudou muset místní lidé plahočit kvůli drobným chirurgickým zákrokům až do Opavy, Hlučína nebo Kravař.

Podle starosty obce Herberta Pavery byla již ambulance povolena Krajským úřadem v Ostravě. Bude sídlit v prvním patře zdravotního střediska a o jejím vzniku se rozhodlo i na základě požadavků občanů. Projekt však umožnila hlavně oprava střediska, které se zásahem rozšířilo o zhruba pět metrů, aby měly stávající ordinace více prostoru.

Vybudovalo se rovněž nové patro, postavil výtah a zvelebila celá budova. „Rozšířením budovy a novým patrem nám vznikly další prostory. Do jednoho z nich se přestěhovala stávající ordinace ženského lékaře a do druhého nová ordinace kožního lékaře,“ popisuje Herbert Pavera a dodává: „Chirurgická ambulance poté bude stát v uvolněných prostorách.“

Vše je na dobré cestě nyní, ale slavit novou chirurgickou pohotovost Bolatičtí ještě nemohou. Lékaře z ordinace totiž ještě čekají jednání se zdravotními pojišťovnami. „Některé z nich se jistě budou bránit tuto ordinaci podpořit, ale to jim způsobí jen další úbytek pacientů. Tak se stalo i po otevření gynekologické ordinace a kožní ordinace,“ domnívá se starosta Bolatic.