„Budování nového centra přineslo do obce nemálo zlé krve. Části občanů se nelíbí zastavění jižní části centra a některým vadí i stavba v severní části. Stavba „Zebry", ve které mají vzniknout nové služby, popřípadě i byty, je jiná než stávající stavby, ale svým charakterem se až tak nevymyká svému okolí," říká Herbert Pavera a poukazuje na již stojící budovu Domu obchodů a služeb a nákupní středisko.

„Dnes je již bereme jako součást vesnice, a dokonce architekti nedoporučují měnit jejich tvar. Říkají, že jsou součástí novodobé architektury, kterou je třeba zachovat. Nové centrum, pokud vše půjde tak, jak má, by mohlo být dokončeno do konce roku 2018," doplňuje bolatický starosta.

Dva investoři, vlastnící pozemky v centru, chtějí mít postaveny své stavby v příštím roce a připravuje se také obec. „Jako první se budou dělat nové zálivy pro autobusy, aby autobusy nezajížděly na autobusové nádraží, ale aby jezdily až do průmyslové zóny. V zóně mají totiž vzniknout další firmy, dokonce zde začne stavět novou halu i LANEX, a. s.

Území centra se bude muset zasíťovat, odvodnit, zbourá se budova na autobusovém nádraží, odstraní se asfalt a vybuduje se nová plocha, která bude kombinovaná jak z dlažby, tak z trávníku, budou zde desítky stromků, mnoho květin, bylin, měly by zde být vodní prvky a dětské hřiště," doplňuje Herbert Pavera.

Zároveň věří, že až budou stavby dokončeny, změní se pohled mnohých, kteří původně s projektem v centru obce nesouhlasili nebo měli pochyby.