„Když architekt Milan Kopeček, najatý soukromým investorem, poprvé představil studii, řada lidí si myslela, že se spletl. Dlouho trvalo, než si to začal člověk představovat u nás v Bolaticích jako realitu. Ale nakonec proč by zrovna u nás nemohla být taková zvláštní stavba.

Bolatice již dávno nejsou tou typickou vesnicí, ale stávají se obcí s městským charakterem i přesto, že se obec i občané snaží udržovat tradice a zvyky našich dědů a babiček. O tom, že přestáváme být vesnicí, svědčí i to, že lidem vadí vyvážení hnoje na pole, chov dobytka a podobně," míní bolatický starosta Herbert Pavera.

Nové kanceláře, cukrárna i ordinace

V diskutovaném objektu za obchodním střediskem by měla do konce roku vzniknout cukrárna, výrobna cukroví, kanceláře, popř. i ordinace lékaře. Předpokládá se, že by na jejich část stavby navázala další stavba, ve které by mohly vzniknout byty pro seniory a denní stacionář.

K vizualizaci stavby se na stránkách Bolatic vyjádřilo šestadvacet diskutujících, veskrze záporně.

„Zazněly výhrady, jako že bude zakryt výhled na kostel, bude nedostatek zeleně a posezení. Ty lze odmítnout a vysvětlit. První věcí, kterou jsme řešili, bylo zachování výhledu na kostel. I dnes je kostel částečně zakryt budovou obchodního střediska TEMPO a zelení a úplně stejně by měl být viděn po výstavbě nové budovy.

A co se týká zeleně, tak té bude v centru obce možná ještě více než dosud. Občané si přejí stále více služeb, ale volných prostor v obci již není," dodává Herbert Pavera.

Ke změnám má dojít také v severní části centra obce. Pozemky v této lokalitě koupil také soukromý investor, který plánuje souběžně s budovou restaurace vystavět dvoupodlažní dům, ve kterém bude kavárna, kanceláře a byt.