„Určitě by mohla být označena lépe. Světlem nebo svítící dopravní značkou. Již několik let marně žádáme Policii ČR o možnost umístit na střed kruhové křižovatky rozcestník pro průmyslovou zónu, osvětlení rozcestníku a také další reflexní značky.

Bohužel, policie zastává názor, že do křižovatky nepatří žádná překážka," informuje bolatický starosta Herbert Pavera s tím, že pokud by byl uprostřed kruhového objezdu rozcestník, znamenalo by to další ohrožení pro ty, kteří by křižovatkou projeli.

Připouští ale, že ve městech u nás i v zahraničí je téměř u všech objezdů uprostřed něco umístěno nebo nasypáno. Herbert Pavera testoval křižovatku osobně.

„Zkoušel jsem, jakou rychlostí asi museli jet řidiči, kteří přehlédli čtyři dopravní značení, tedy začátek obce, návěstí s upozorněním na Kruhovou křižovatku, značku kruhová křižovatka a značku Dej přednost 
v jízdě. Ti, kteří zde havarovali, museli jet buď rychlostí mnohem větší, než je povolená, nebo se nevěnovali řízení vozidla. Jinak není možné, aby nevjeli do křižovatky normálně," tvrdí Pavera.

Přesto ale k úpravám křižovatky dojde. „Pro tyto nepoučitelné řidiče máme dobrou zprávu, že na kruhovou křižovatku v průmyslové zóně umístíme reflexní dopravní značky. A až Policie ČR povolí, tak i osvětlení a další opatření," uzavírá.