„Pravděpodobně v září vydá obec kalendář obce pro rok 2011, ve kterém budou nejkrásnější fotografie, které pořídili naši fotografové. Kromě toho vydá obec i informační brožurku, ve které bude nejen stručná historie a současnost Bolatic a Borové, ale bude obsahovat i řadu potřebných informací o lékařích, jízdních řádech a podobně,“ uvedl Herbert Pavera s tím, že nezapomínají ani na uspořádání akcí.

„První z nich byl obecní bál, na kterém se již výročí připomínalo. Následovat bude kácení máje se zajímavým programem. V rámci bolatických dožínek má vystoupit Městský dechový orchestr mládeže z Dolního Benešova, na bolatický hlukfest bude pozvána skupina Arakain,“ podotkl starosta a dodal, že pro dříve narozené bude velkým lákadlem koncert Jožky Černého.

„Dále připadá v úvahu i uspořádání Dne obce v rámci bolatického odpustu a další akce, na kterých chceme tvořit program především z vlastních zdrojů. V roce oslav by mělo častěji promítat místní kino. Oslavy vyvrcholí až na konci roku, kdy plánujeme mši svatou za všechny živé i zemřelé občany obce,“ pokračuje.

Následovat bude podle jeho slov slavnostní zasedání zastupitelstva, na kterém obdrží někteří občané pamětní list, medaili a pravděpodobně bude uděleno i čestné občanství některým z mimobolatických občanů. „Nebude chybět ani setkání občanů na autobusovém nádraží spojené se zajímavým programem, bohatým občerstvením i slušným ohňostrojem. Lidé mohou navrhnout, jaký program by obec mohla v rámci oslav uspořádat,“ dokončil Pavera.