V prvním případě by mělo být hotovo na konci září. Čtenáři přitom na kvalitní zázemí čekali téměř patnáct let.

„Nakonec se díky vstřícnosti zastupitelů podařilo v roce 2014 dokončit hrubou stavbu přístavby. Během letošního léta došlo na interiéry, novou elektroinstalaci, topení nebo podlahu. Knihovna bude mít také nové logo. Úpravy interiéru budou v průběhu září konzultovány se zkušenými pracovnicemi ostravských knihoven," informuje bolatický starosta Herbert Pavera.

Ten od nové knihovny očekává, že poslouží také jako komunitní centrum.

Další výraznou stavební akcí v obci je příprava sedmi sociálních bytů na tamním nádraží. Bydlení má být hotovo do konce roku. „Firma sice nastoupila s téměř čtyřtýdenním zpožděním, nyní však svou časovou ztrátu dohání, a tak věřme, že do Vánoc bude stavba dokončena," dodává Pavera.

Mezi už dokončené úpravy patří například plocha pro hasiče v areálu fotbalového klubu, nové retardéry a chodníky. To ale není vše.

„Místní firmy se podílely na opravě elektroinstalace, podhledů a rozvodů vody v budovách Mateřských škol Bolatice a Borová. V kuchyni základní školy byl instalován nový dopravní výtah. Byly vyměněny staré plechové a dřevěné dveře ve sklepních místnostech kulturního domu a v budově fotbalového klubu," dodává Herbert Pavera.