Svým hlukem obtěžuje tamní obyvatele. Řeč je o firmě Lanex, která sídlí v samotném centru Bolatic. Lidé bydlící v blízkosti firmy si od nesnesitelného hluku neodpočinou dokonce ani v noci.

„Mám to hned přes ulici a můžu potvrdit, že je Lanex hlučný i v noci. Když fouká vítr naším směrem, jde to všechno na nás,“ zmínila obyvatelka Bolatic Magdaléna Sniehottová a dodala, že navíc staví firma novou halu.

Také devětačtyřicetiletá žena z Bolatic, která si nepřála zveřejnit své jméno, řekla, že by v blízkosti Lanexu nechtěla bydlet. „Myslím si, že je to neštěstí. Jsou to sice pracovní příležitosti, ale nelíbí se mi to, mělo se to dávno řešit,“ zdůraznila.

To, že lidem hlučný provoz vadí, potvrdil také devatenáctiletý student Zdeněk Řehoř. „Jede to nonstop. V noci, když je klid, tak to je dost slyšet. Rozhodně bych v těsné blízkosti bydlet nechtěl,“ řekl.

Také Hedvika Kretková se zmínila o tom, že hluk mnoha lidem vadí. Žádnou výjimkou není ani starosta obce Herbert Pavera. Ten přiznal, že ho hluk také obtěžuje. „Kdybych řekl, že mi to nevadí, nemluvil bych pravdu. Za okny kanceláří obecního úřadu je hluk z Lanexu slyšet, ale už jsem si na to zvykl. Moje maminka, bratr s rodinou a další příbuzní sousedí bezprostředně s Lanexem a vím, že je jim hluk nepříjemný,“ zmínil starosta.

(mn, ver)