„Spolu se starosty dalších obcí Hlučínska sledujeme vývoj situace, která se bohužel zatím nezměnila. Stát ulevuje podnikatelům i rodinám, což je v pořádku. Vstřícný je i k fyzickým a právnickým osobám, ale obcím stále ubírá,“ říká starosta a současně i předseda Sdružení obcí Hlučínska Herbert Pavera.

Bolatice tím ročně přichází o zhruba dva miliony korun, které lidem citelně scházejí. Zejména menší, ale také důležité investice, například výstavba parkoviště, dětského hřiště, sportoviště i rekonstrukce některých komunikací jsou proto neustále odkládány.

Chybná státní politika obci nutí předělat všechny výhledové plány a jisté není ani uskutečnění těch chystaných. „Snažíme se spolupracovat s opavskými poslanci a jsou k našim potřebám vstřícní. Musím říci, že nám v podstatě všichni dříve už pomohli,“ dodává starosta Pavera.

Nespokojenost s daňovou politikou vlády stále víc projevují starostové menších obcí Moravskoslezského kraje i Svaz měst a obcí ČR. Tvrdí, že dostávají od státu velmi málo peněz, přestože daně platí v plné výši, a upozorňují vládu, že na obce přenáší stále víc odpovědností bez odpovídajícího zajištění. Požadují změny, které by diskriminaci odstranily, a přijetí samostatného Zákona o venkovu ČR. Stát si podle nich finanční rozpočet vylepšuje zvyšováním spotřebních daní, ale obce z toho už nic nemají.