VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Botičky na auta? Dejte si pozor hlavně v centru Opavy

OPAVA - Mnozí z vás se již setkali s nepříjemností, nesoucí odborný název Technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla, laicky řečeno botička na auto. Tyto věci by měli řidiči dobře znát, nicméně pokud si přečtete následujících pár řádků, možná v nich najdete nějakou cennou informaci.

21.7.2007
SDÍLEJ:

Botičky na auta. V Opavě je řidiči dostávajíí nejčastěji v zóně placeného stání v centru města. Foto: DENÍK/Archiv

„Botičky se nasazují zejména při přestupcích v dopravě, jakými jsou zákaz stání či zastavení nebo porušení vyhlášky města o placeném parkování, případně za stání na nezpevněných plochách“, vysvětluje zástupce ředitele Městské policie Opava Petr Borunský. Také v případě podezření, že je vozidlo kradené, může auto jako donucovací prostředek dostat botičku. „Nasazovat botičky je oprávněn buďto strážník obecní policie, nebo příslušník Policie ČR,“ podotkl Borunský, který dále uvedl: „Nejčastějším místem, kde policisté auta obouvají, je bezesporu zóna placeného stání v centru města.“

Jeho slova potvrdil i tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský, který se nechal slyšet, že se s botičkami nejčastěji setkávají na Masarykově třídě, a to v celé její délce, od finančního úřadu dole, až po poštu nahoře. „Hlavní příčinou obutých automobilů je zde především nerespektování parkovného,“ dodal. Co dělat, když na svém autě tento ne příliš estetický doplněk objevíte? „Botička se odstraní ihned po zjištění skutečnosti, kdo vozidlo na místě zanechal,“ řekl Petr Borunský. Pachatel přestupku, jak je v policejní terminologii tento řidič označován, zaplatí buďto blokovou pokutu přímo na místě, nebo mu policista vystaví na místě blok, který musí nejpozději do patnácti dnů uhradit, a to buď osobně na městské policii, nebo složenkou.

V případě, že tak neučiní, je vyzván upomínkou, pokud znova nezaplatí, vymáhá se pokuta prostřednictvím exekučního oddělení Magistrátu města Opavy. Ano, samozřejmě, řidič se může bránit, že si přestupku není vědom. V takovémto případě je s ním sepsán úřední záznam, který je dále řešen na oddělení dopravních přestupků, rovněž na Magistrátu města Opavy. Také pokud auto brání v průjezdnosti vozidlům Zdravotnické záchranné služby nebo hasičským vozům, může vám jej Policie ČR nechat odtáhnout. „Je-li vám auto odtaženo, najdete jej v odtažném centru, tedy na autovrakovišti Vild, to má na základě smluvních podmínek uzavřenu s Policií ČR dohodu,“ prozradil René Černohorský.

Náklady na odtažení vozu a jeho následné zajištění hradí majitel, jak jinak. Zajímají vás bezprostřední reakce řidičů, kteří se po zjištění neblahé skutečnosti, tedy obutého auta, dostaví na příslušný úřad? „Agresivní jsou jen výjimečně,“ uvedl Borunský a dodal:“ Spíše se snaží pod různými záminkami vymlouvat.“

21.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

MSFL: Hlučín - Petřkovice 2:1

Ilustrační snímek.

Pro třináctiletého cyklistu letěl do Vávrovic vrtulník

Na Opavsku zvítězilo ANO

V opavském okrese se letošní volební účast vyšplhala na 60,11%. Výsledky jednotlivých stran prakticky kopírují ty celorepublikové.

II. LIGA: České Budějovice - Opava 2:1

/3 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Přímý souboj o první místo nedopadl pro opavské fotbalisty dobře. Slezané na Střeleckém Ostrově prohráli s domácími Českými Budějovicemi. Hosté znovu doplatili na chyby v defenzivě.  

KOOPERATIVA NBL: Opava - Děčín 87:71

/2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Opavští basketbalisté jedou dál na vítězné vlně. V sobotu večer si v městské víceúčelovce vyšlápli na těžkého soupeře z Děčína. Ve druhé půli svého protivníka jasně přejeli a nakonec si dokráčeli pro zaslouženou výhru v poměru 87:71.

Z nemocnice zbyly jen střípky

Kdysi vyhlášená nemocnice ve Vítkově už řadu let nefunguje. Alespoň ne tedy tak, jak byli lidé zvyklí. Nemocniční oddělení nahradily odborné ambulance či léčebna dlouhodobě nemocných (LDN).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení