Uvolněné podium. Vítr odfoukl špatně zajištěnou střechu, déšť pak zničil zvukovou aparaturu.Nejvážnější situace byla zřejmě v Opavě, kde vítr odfoukl podium připravené na koncerty v rámci Opavského kulturního léta. Jedno dítě uvolněné podium lehce zranilo. „Špatně ukotvená střecha nevydržela. Posunutí konstrukce zranilo jedno z dětí. Nic vážného se ale naštěstí nestalo. Nemá nic zlomeného, jen pohmožděné stehno,“ řekla Jaroslava Poláková, ředitelka Domu dětí a mládeže. „Po domluvě s magistrátem jsme se rozhodli včerejší program zrušit,“ dodala.

Její slova potvrdil i mluvčí opavského magistrátu Jan Šindler. „Střecha nad podiem se kvůli přívalovému dešti posunula a promočila zvukovou aparaturu. Včerejší program byl tedy zrušen. Dnešní program by měl ale proběhnout v pořádku,“ sdělil. Organizátor akce začal okamžitě odstraňovat škody. „Nebyl jsem ještě na místě, takže nevím přesně, co se stalo. Podium se stavělo včera a právě teď mi volala správkyně trhů, že kvůli průtrži spadlo. Na místě jsou naši lidé a škody odstraňují,“ uvedl včera dopoledne Pavel Spálený, ředitel olomoucké firmy Fest Promotion, která organizuje Opavské kulturní léto.

Plné ruce práce měli i hasiči. Ti hlavně odstraňovali popadané stromy. „Všechny výjezdy byly v Opavě. Vyjelo se celkem třikrát, ale na každém výjezdu se odstraňovalo více stromů,“ řekl službukonající operační důstojník. Velká větev praskla na křižovatce ulic Nákladní, Rybářská, Kasárenská a Oblouková. Část stromu spadla na plechový plot a dopadla přímo na chodník. Naštěstí nikoho nezranila.