V neděli večer a v pondělí ráno zasahovalo osm hasičských jednotek u požáru lesa v Jezdkovicích. Pomáhat s hašením musel v tomto případě i vrtulník.

Jak potvrdil zastupující tiskový mluvčí krajských hasičů Jakub Kozák, na místo byli vysláni hasiči ze stanice v Opavě spolu s dalšími sedmi jednotkami sboru dobrovolných hasičů obcí.

„Po provedeném průzkumu byl velitelem zásahu vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a byl vyžádán vrtulník Policie České republiky s 800 litrovým bambivakem,“ uvedl Jakub Kozák s tím, že vrtulník nad požářištěm létal až do setmění a celkem provedl jedenáct shozů.

„Požárem byla zasažena plocha přibližně 1,5 hektaru, způsobená škoda se odhaduje na 250 tisíc korun. Lokalizovat požár, tedy spolehlivě zabránit jeho šíření, se hasičům podařilo krátce po třiadvacáté hodině, vodu k pečlivému prolévání porostu vozilo kyvadlově několik cisteren,“ pokračuje.

Nakonec zmínil, že okolo čtvrté hodiny ranní hasiči ukončili aktivní činnost na místě zásahu.

„Do deváté hodiny dopoledne však na požářišti zůstaly na dohled a případné dohašení drobných ohnisek dvě dobrovolné jednotky,“ uzavřel.

Dalším případem, který zaměstnal opavské profesionální hasiče, bylo hořící auto na benzince u hypermarketu Albert na Olomoucké ulici v Opavě. Plameny zde napáchaly škodu zhruba za deset tisíc. Příčina vzniku tohoto požáru je zatím v šetření.

Úsek mezi Uhlířovem a Oticemi se stal v pondělí odpoledne místem děsivé havárky, kde auto s dvěma muži na palubě smetlo strom a skončilo i s ním na poli.

Jak naší redakci krátce po nehodě potvrdil tiskový mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl, sedmačtyřicetiletý muž utrpěl poranění hlavy s podezřením na otřes mozku a byl letecky transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. „Třiadvacetiletý muž pak utrpěl poranění hlavy a dolní končetiny. Byl převezen na chirurgické oddělení Slezské nemocnice v Opavě,“ uvedl Lukáš Humpl s tím, že oba zranění muži byli v době zásahu při vědomí.

Posádky záchranné služby. Ilustrační foto
Záchranáři vyjížděli k pěti vážným nehodám, zasahovat musel i vrtulník