Druhá liga má zatím stále přestávku a fotbalisté jsou tak ve stadiu ladění formy, což je případ i zkušeného gólmana. „První měsíc přípravy byl dobrý. Hlavně jsme běhali a nabírali sílu,“ vracel se k začátku přípravy Ota Novák.

Z druhé části ale opavský gólman cítí mírné zklamání: „Když už jsme měli směřovat ke speciálnímu brankářskému tréninku, nějak se to zadrhlo. My gólmani jsme se věnovali pro nás zbytečným věcem a podle mne jsme tím nabrali skluz,“ krčí rameny Novák a vzápětí dodává: „Třeba se mýlím a je to záměr trenérů, a já jím v tomto věřím.“

Co se týče aktuální formy, tak té v současné době Ota Novák nepřikládá takovou váhu. „Jsem brankář menšího vzrůstů a vzhledem k tomu potřebuji dělat věci odlišné od mužstva, proto se může stát, že přípravné zápasy nemusí být z mé strany ideální. Vše směřuji k začátku sezony a věřím, že na utkání s pražskou Duklou budu dobře připraven,“ konstatoval odchovanec zlínského fotbalu. Zimní příprava je pro fotbalisty nutným zlem, ale i tak v ní hledají pozitiva.

„Hodně mě to baví v posilovně a také při nabírání odrazové síly. Přitom totiž člověk dělá věci, které potřebuje ke svému řemeslu,“ usmívá se téměř vždy pozitivně naladěný gólman. Na první ligový zápas se už ale nyní těší. „Určitě je něco jiného hrát mistráky než přípravné duely. Každopádně do jara jdeme s respektem ke každému soupeři,“ zdůraznil třicetiletý fotbalista o případných ambicích Slezanů během jara.

„Doma musíme zápasy vyhrávat a také vozit body z venku. Před posledními duely si sedneme a vyhodnotíme celou situaci,“ řekl opatrně Novák, nicméně jak sám dále prozradil, rád by si s Opavou v lize zahrál. S příchodem posledních dvou opavských posil Václava Zapletala a Jaroslava Švacha se v Městských sadech vytvořila celkem slušná zlínská klika. Kromě nich totiž žlutomodrý dres oblékají „Zlíňáci“ Jan Jelínek a právě Ota Novák. Navíc v Baťově městě působil i trenér Jiří Neček. „Je to shoda náhod, že nás je tady ze Zlína tolik. Ale žádný vliv na kolektiv to nemá, partičky se zde netvoří, tady v Opavě totiž táhne celý tým za jeden provaz,“ zdůrazňuje gólmanská opora, která se angažovala v příchodu Jaroslava Švacha.

„Žádného agenta ale ve mně nehledejte. Jen jsem podával reference,“ brání se s úsměvem Ota Novák, kterému se v Opavě líbí a o případné změně nepřemýšlí. „Jsem spokojen. Jak jsem již uvedl je zde výborná parta. Do noty jsme si kápli i s trenérem a vedením,“ pochvaluje si odchovanec zlínského fotbalu, který patří mezi fotbalisty, o jejichž kariéru se nestará žádný z fotbalových agentů.