Cílovou stanicí se stala budova obecního domu, kde sídlí dodnes. Zajímavostí je, že od roku 1945 byl zdejším poštmistrem rodák z Vávrovic Josef Hruška. Bylo to naposledy, co v čele pošty stál muž. Následně už došlo jen na samé ženy.

Ať už se jedná o Annu Dubovou, Evu Štenclovou, Marii Vračeškiovou anebo současnou vedoucí Libuši Kučovou, jež tuto funkci zastává čtyřiatřicet let. A to pouze s přestávkami na mateřskou dovolenou.

„Budovu, ve které se nachází pošta, jsme poměrně nedávno rekonstruovali. Jedná se o klasickou jednu přepážku, na niž ve vesnicích běžně narazíte," poznamenal starosta Brumovic František Kuča a jedním dechem dodal: „Během minulých desetiletí objekt doznal jistých změn. Měl břízolitovou fasádu a nevypadal kdovíjak. Rekonstruovali jsme ho tak, abychom budově vrátili dřívější ráz."

V rámci motorizace prošlo určitou změnou i samotné doručování pošty. Od loňského září se pošta doručuje z depa v opavském Komárově. Během července 1997 se pošta musela přestěhovat přes chodbu do místnosti, kde se nacházela pobočka České spořitelny. Do původních prostor se vrátila v roce 2011, jakmile byla dokončena rekonstrukce.

.

Takhle vypadala budova Obecního úřadu v Brumovicích po druhé světové válce. foto: archiv

Petr Dušek