Stejně jako prázdniny, tak i oblíbené Blade Nights Oplajn pomalu končí. V sobotu se uskuteční patnácté noční bruslení Opavou. Sraz všech účastníků je o půl osmé večer na Horním náměstí. Připraven bude zajímavý doprovodný program a odměny pro ty, kteří přijdou v modře oděni.

Modrou jízdu pořádá Univerzitní sportovní klub Slezské univerzity s Aegonem. Patronkou Aegon večerního in-line bruslení je rychlobruslařka Martina Sáblíková. Zda-li se bruslení v Opavě zúčastní, bude sobotním překvapením.

Patnácté noční bruslení bude oživeno doprovodným programem. Od půl osmé večerní je připravena in-line exhibice, kterou do Opavy přiveze Lenka Buchcárová. Slovenská reprezentantka má na své bruslařském kontě několik významných ocenění za freestyle in-line bruslení. Dalšími, kteří předvedou své umění, budou opavští skateboardisté. V neposlední řadě vystoupí skupina irských tanců, jejíž vedoucí je Olga Golhová.

„Vzhledem k tomu, že se jedná opět o tematickou vyjížďku, budou opět oceněny nejlepší masky. Ti nej dostanou Nivea dárkovou tašku a poukaz od Invest sportu,“ uvedl hlavní organizátor nočního bruslení Jaroslav Kania a dodal:

„Samozřejmě bychom rádi opět vyzvali účastníky nejen ke krásným maskám, ale i k ochranným doplňkům, jako jsou přilba a chrániče.“