Byla ve znamení modré barvy, která je barvou Deníku. Modrý je Deník, modrý je Region, modří jste i vy. Tak znělo heslo této poslední opavské noční vyjížďky. Všichni, kdo přišli oblečeni v modrém kostýmu, získali malá ocenění. Tři nejoriginálnější si odnesli ceny větší. Mezi vítězi byla také devítiletá Linda Hermanová z Malých Hoštic. Na tričku i přilbě měla loga Opavského a hlučínského deníku. Pod paží se navíc nacházely tři srolované kusy novin. „Napadlo to bráchu,“ řekla Linda.

Na noční vyjížďku přijela s maminkou a sourozencem. „Bruslíme sice dlouho, ale na noční vyjížďky jsme začali jezdit až letos,“ přiznává maminka. Blade Nights Oplajn se uskutečňují od roku 2005 a každým rokem nabývají na popularitě. V prvním roce se účastnilo v průměru sto lidí. Další rok to bylo již tři sta lidí a letos pět set. Poslední zářijovou sobotu se přišlo s kolečkovou sezonou v Opavě rozloučit okolo sedmi set padesáti lidí včetně nadšenců z celé České republiky.

In-line sezonu v Opavě ovšem definitivně ukončil závod Slezská brusle a bruslička, který v neděli za krásného slunečného počasí zaplnil Městské sady. Dopoledního závodu se ve třech kategoriích zúčastnilo zhruba padesát dětí, odpoledne pak patřilo převážně dospělým. Na desetikilometrovou trasu, kterou tvořilo šest okruhů Městskými sady, se vydali muži a ženy. Připraven byl i jednadvacetikilometrový půlmaraton.

Nedělní Slezská brusle a bruslička byla defintivně ukončena v pozdním odpoledni závodem Deníku, který byl určen pro děti od čtrnácti let a výš. “Jelo se na rychlost šest set metrů, a pro vítěze Deník připravil hodnotné ceny. Dostali MP 3, přehrávač či poukazy na nákup sportovního zboží,“ uvedl jeden z pořadatelů.