„Vendula Svobodová s in – line bruslením teprve začíná, upřímně si myslím, že s ostatními pojede, ale jen pár metrů,“ uvedl mluvčí Kapky naděje Janis Sidovský. Akci nazvanou Blade night Oplajn pořádá Univerzitní sportovní klub Slezské univerzity (USK SU) a pravidelně se jí každou sobotu večer zúčastňuje více než 500 lidí. „Kontaktoval mě mluvčí nadace Janis Sidovský. Na konci července proběhla schůzka v Praze a domluvili jsme se, že připravíme akci s pracovním názvem Den Kapky naděje v Opavě,“ uvedl za opavské organizátory Jaroslav Kania.

Akce je naplánována na sobotu 15. září. Na Horním náměstí bude připraven program, během něhož budou dobrovolníci procházet s kasičkami pro dobrovolný příspěvek občanů. „V Pardubicích, kde proběhla podobná akce v červnu, jsme za hodinu vybrali přes 4 tisíce korun a věřím, že Opava východní Čechy trumfne,“ podotkl Sidovský.

„Vendula Svobodová bude přijata na půdě univerzity a odpoledne navštíví dětské oddělení Slezské nemocnice,“ doplnil Kania a mluvčí nadace jeho slova potvrdil: „Paní Svobodová se do Opavy moc těší a ve Slezské nemocnici se opravdu zastaví. Navštíví dětské oddělení, kde předá dar - myčku nádobí. Paní primářka Dagmar Prejdová vyjádřila přání, že právě tento přístroj zlepší provozní podmínky oddělení a Kapka naděje přání splnila.“