Něco jako golf, něco jako frisbee, ale ani jedno z toho to není. Discgolf je čím dál rozšířenější. Na Opavsku se minulý pátek otevřelo již druhé hřiště, a to v Budišově nad Budišovkou.

Hřišť určených pro tuto hru je momentálně na Moravě a ve Slezsku celkem devět. To budišovské má však jeden primát. Jako první je osmnácti jamkové. Hřiště bylo postaveno z městských prostředků a celková investice se pohybuje okolo sedmi set tisíc korun.

„Hřiště se nachází v Budišově v areálu lesoparku, který několik let chátral, budovy letní restaurace a amfiteátru byly nedávno zbourány. Věříme, že tato lokalita nyní ožije a investice přispěje k rozšíření nabídky volnočasových aktivit pro turisty. Autor hřiště jej označil jako nejpěknější v české republice," uvedl místostarosta Budišova nad Budišovkou Patrik Schramm.

Jamky jsou v lesoparku rozmístěny různorodě. Nachází se například v lese, na louce nebo v parku za využití přírodních překážek. Veškeré jamky se však nachází v blízkosti místního přírodního koupaliště. Délka všech jamek činí 1 744 m.

Zájemci o hru si disky mohou zapůjčit na zálohu v přilehlém Autokempu, na Středisku volného času nebo v Informačním centru Muzea břidlice. Samotná hra je již zdarma, stačí jen mít chuť strávit hodinu či dvě v přírodě.

„Slavnostního otevření se zúčastnili i zástupci polské Gminy Mszana, neboť tento projekt byl podpořen 85% dotací z Operačního programu příhraniční CZ-PL spolupráce z Fondu mikroprojektů v Euroregionu Silesia," dodal Patrik Schramm.

Hřiště nebude sloužit jen jako volnočasová aktivita, ale také jako místo, kde se budou pořádat turnaje. Ten první se uskuteční už 25. června. Jednat se bude o turnaj dvojic v discgolfu mezi dětmi základních škol z Budišova nad Budišovkou a Mszavy.