„Proto zastupitelé města v září loňského roku rozhodli o velké investici na výstavbu sportovní haly z vlastních zdrojů a již v listopadu se na nevyužitém škvárovém hřišti v Budišově nad Budišovkou objevily první stavební stroje," uvedl starosta Budišova nad Budišovkou Rostislav Kyncl s tím, že výstavba probíhala dle harmonogramu.

Nyní finišují dokončovací práce a v sobotu 26. září zve město celou sportovní veřejnost ke slavnostnímu otevření nové haly. Přítomni budou zástupci Moravskoslezského kraje, partnerských měst i starostové obcí Mikroregionu Moravice.

Město má pro příchozí nachystaný celodenní sportovní a kulturní program. „Proběhne exhibice basketbalistů BK Opava, fotbalový zápas mládežnické přípravky, derby starých pánů Vítkova a Budišova. K vidění bude i volejbal či exhibice na kolečkových bruslích.

V odpoledních hodinách vystoupí skupina Divokej Bill revival, dále se můžete těšit na Petra Koláře a kapelu Legendy se vrací, která slavnostní den ukončí," doplnil budišovský starosta.

Hala stála takřka jednadvacet milionů a město Budišov nad Budišovkou si na tuto částku bralo úvěr. Tělocvična disponuje rozměry 42 krát 22 metrů. Nový objekt je krčkem spojen s budovou šaten, která také prošla rekonstrukcí.