Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Buďte se svými dary štědří, ale i opatrní

Opavsko - Děkujeme za vaše dary, ale než je věnujete, zkontrolujte si, komu je dáváte. To je upozornění Charity všem, kteří se rozhodli obdarovat koledující Tři krále v těchto dnech, kdy po celé zemi probíhá Tříkrálová sbírka.

7.1.2011
SDÍLEJ:

Ředitel Charity Opava Jan Hanuš (vlevo) vysvětlil lidem na středečním Tříkrálovém průvodu Opavou nejen proč se sbírka koná, ale i to, jak poznají pravé a falešné koledníky.Foto: Ivana Harazímová

To upozornění rozhodně není bezdůvodné. Každoročně se totiž objevují falešní koledníci, kteří místo do společné kasičky vybírají příspěvky do té svojí. Využívají tak dobrosrdečnosti těch, kterým není lhostejný osud potřebných.

„Koledníky Charity lze rozpoznat podle průkazky (pověření) vystavené Charitou ČR a potvrzené příslušnou diecézní Charitou. Průkaz obsahuje podpisy odpovědných osob, případně i razítko diecézní Charity. Údaje na průkazu koledníka musí souhlasit s údaji v jeho průkazu totožnosti, který si dárce může taktéž vyžádat,“ vysvětlil hlavní koordinátor Tříkrálové sbírky Marek Navrátil.

Také kasička, do které koledníci sbírku vybírají, musí být úředně zapečetěná místně příslušným městským či obecním úřadem nebo magistrátem. Číslo pokladničky musí souhlasit s číslem průkazky. Na kasičce je umístěna také nálepka se znakem Charity.

„Pokud vám koledníci, kteří vás požádají o dar do Tříkrálové sbírky, na požádání nepředloží svůj průkaz koledníka nebo odmítnou ukázat úřední pečetění sbírkové kasičky, jedná se patrně o koledníky, kteří se pouze vydávají za koledníky Charity a může se jednat o podvod,“ řekl ještě Marek Navrátil.

Autor: Martin Kůs

7.1.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Petr Czudek.

KOOPERATIVA NBL: Praha – Opava 70:88

Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

Starší muž před ženou v parku mával svým přirozením

Hodně vyděšená byla dvaačtyřicetiletá Opavanka po nedávném zážitku, který si odnesla z Městských sadů. Při procházce si totiž všimla staršího muže, jenž zrovna vyšel z křoví. Následovalo „představení“, o nějž vůbec nestála.

Kylešovice se dočkají nových hřišť, chodníků i osvětlení

Před lety prošlo změnou největší opavské sídliště Kateřinky, nyní se dostalo i na Kylešovice.

Představujeme prvňáky ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Opavsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu v Opavském a Hlučínském Deníku a na našem webu.

Lékaři jdou do stávky. Většina jich ve středu své ordinace neotevře

Důvodem protestu praktických lékařů je vydávání elektronických receptů i nižší úhrady od pojišťoven.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení