„V popisu činnosti je dodržování nočního klidu do šesté hodiny. Ranní frmol vzniká přirozeně, není způsoben personálem. Já obecně se domnívám, že by všechny úkony měly probíhat už po šesté hodině,“ řekla náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Lenka Hanková s tím, že jinak to chodí na dospělém a jinak na dětském oddělení. Tam malí pacienti mohou spát déle.

„Buzení je podle mne opodstatněné. Teploměry dává pacientům ještě noční služba. Ta ranní toho má opravdu hodně. My jsme budili pacienty i o půl šesté,“ řekl redakci člověk, který v minulosti pracoval na jednom z nemocničních oddělení. Někteří lidé však poukazují na to, že když teď platí poplatky, nemusejí si nechat brzké vstávání líbit.

„Myslím si, že by se nemocní lidé měli vyspat. Určitě bych je nechal, až se vzbudí sami,“ uvedl Radim Holec z Dlouhé Loučky. Podobný názor měl také osmapadesátiletý Antonín Nový. „Jsem proti a nenechal bych si to líbit. Nemá to podle mě s léčebným procesem nic společného. Když je člověk nemocný, měl by se vyspat,“ míní.