Na zasedání nechyběl ani zástupce investora Financiere Privee Jean de Montpellier & Cie Limited Martin Groh, který odpovídal na řadu dotazů. Ještě před zastupitelstvem měla být na účet města složena finanční částka ve výši padesáti miliónu korun, to se ale nestalo, přesto šli zastupitelé do akce.

Mimořádné jednání zastupitelstva v Opavě o prodeji Slezského FC Opava.Zdroj: Deník / Petr Dušek

„Peníze jsou nachystány na účtu mimo Evropskou unii a v rámci transparentnosti je musíme dostat na náš český účet. Nejsem schopen říci, kdy se tak stane, ale očekávám, že někdy v příštím týdnu,“ řekl Groh. 

Řadu dotazů a někdy i věcných měl opoziční zastupitel Marek Veselý (ODS).

Během zasedání bylo vzneseno několik pozměňujících návrhů, o kterých se hlasovalo. Vznesli je například Tomáš Navrátil, Pavla Brady, Petr Mlýnek, Marek Veselý a Simona Bierhausová, došlo i na přestávky.

Po sérii hlasování přišlo to hlavní. Těsnou většinou byl návrh na prodej podílu schválen. „Jsem rád, že to tak dopadlo, můžeme se soustředit na práci. Rozhodně ale nečekejte nyní žádné velké změny,“ řekl Martin Groh.

„Máme dané jasné cíle. Především ještě více zapracovat na mládeži. V dalších letech pousnout klub výše s vidinou evropských poháru,“ prozradil nejbližší cíle zástupce nového investora.

Opava ještě naživo hrát neviděl.

„Osobně jsem na zápase nebyl. Ale v televizi jsem kluky viděl hrát,“ řekl ještě. 

Více informací přineseme v dalších dnech.

Mimořádné jednání zastupitelstva v Opavě ohledně prodeje Slezského FC Opava.
SLEDOVALI JSME ON-LINE: Mimořádné jednání zastupitelstva města Opavy
Od čtvrtečního rána se na hrací plochu stadionu pokládá nový pažit.
Trávník se už začal zelenat