Není vhodné zatěžovat trávení tučnými a mastnými jídly. Nepřejídejte se a jezte hodně vlákniny v zelenině a obilovinách. Můžeme si dopomáhat užíváním psyllia (indické vlákniny) do nápoje nebo jogurtu. Užívejte ráno a večer jednu čajovou lžičku. Pokud se objeví žaludeční křeče a jiné trávicí těžkosti, např. plynatost, pálení žáhy, vyzkoušejte nálev z čekanky, zeměžluče, slézu a heřmánku. V tomto období je vhodné držet redukční dietu, doplněnou o odkyselující bylinný čaj s vojtěškou, zásadité minerály a dělenou stravou. Při redukci je důležité sportovat a saunovat se, ale pokud jste oslabení krátce po nemoci, raději odpočívejte a doléčujte se, jinak byste znovu mohli prodělat onemocnění.

Doporučení: Pečujte o vlasy a pokožku hlavy. Můžete si připravit výživný vlasový zábal např. olivový, dýňový a kokosový olej s medem a pro světlovlasé i citronová šťáva a nebo bylinný oplach z kopřiv nebo chmele, který regeneruje vlasové vlákno a dodá vlasům lesk.

Přes víkend bude ovlivněna sekrece pohlavních hormonů, močovod, močový měchýř, močové cesty a konečník.

Vyvarujte se prochlazení končetin, pánve a oblasti ledvin. Častěji se objevují záněty močových cest, prostaty a různé gynekologické výtoky. Proto se vyhýbejte kořeněným, sladkým jídlům a alkoholu, zatěžují urogenitální systém a překyselují. Takhle se daří zánětům a kandidám v této oblasti. Při potížích nebo preventivně popíjejte nálev z brusinkového listí, tužebníku a koriandru. Neužívejte brusinkové plody proslazené cukrem při akutních potížích, jen preventivně! Dbejte na důkladnou hygienu, zejména při potížích v oblasti malé pánve a při hemeroidech. Používejte intimní bylinné oleje, které užíváme na mytí a také při pohlavním styku, abychom zabraňovali přenášení infekce.

Přejeme vám úspěšné ukončení měsíce ledna a nezapomeňte: Mnoho sněhu v lednu, mnoho hřibů v srpnu.