Užívejte tinktury a aperitivy podporující trávení s obsahem žlutého hořce, vachty hořké, pelyňku pravého a koření, např. skořice, oregána, bazalky a saturejky. Je li to možné dopřejte si pozdní snídani doporučuje se jíst první jídlo v 9 hodin ráno, kdy jsou žaludek i dvanácterník řádně vyprázdněny. Základ detoxikace, zlepšení látkové výměny a následně redukce váhy je, že snídaně a večeře by měla být na základě dělené stravy.

Ráno vitaminy (ovoce, zelenina), jednoduché cukry (ovoce, med), nenasycené mastné kyseliny (ořechy a semínka), vláknina (nejlépe psyllium). Samozřejmě mohou být i kysané výrobky z mléka, nejlépe s vlákninou (psyllium), ořechy a sušeným ovocem. Tuto kombinaci nejlépe jezte jako přesnídávku dopoledne před obědem.

V tomto období dávejte přednost brusnici borůvce ve formě čaje, šťávy a kompotu. Pomáhá optimalizovat trávení, je dobrým prostředkem při průjmech i žaludečních a střevních kolikách, čistí krev a posiluje ji, snižuje cukr a obsahuje antioxidanty proti stárnutí organismu.

Čtvrtek a pátek je pod vlivem Lva, který ovlivňuje srdeční činnost, práci zádových svalů a bránice, krevní oběh a funkci tepen. Maximální aktivita srdečního svalu nastává okolo poledne, proto v tuto dobu zatěžujte srdce co nejméně. Provádějte tzv. šlapání vody rychlé střídání studené a horké vody v oblasti lýtek, které prospívá prokrvení končetin.

Opatrně by měli při tom postupovat kardiaci a lidé po mozkových a cévních příhodách a raději prokrvovat méně, např. vlažnou vodou, a masážemi chodidel.

Víkend bude ovládat Panna, která ovlivňuje trávení a jeho nervový systém, slezinu a slinivku. Posilujte se bylinami na podporu sleziny (pampeliška, ostropestřec), na uklidnění zažívání (meduňka, dobromysl a šišák). Zabráníte tak vzniku žaludečních vředů a nebo jejich recidivě. Projevem poruch trávení často bývají akné, tvorba koutků, oparů a aft.

Užívejte vitaminy skupiny B a zinek. Hledejte tyto prvky jen v přirozených zdrojích a potravinových doplňcích, jako jsou řasy, ječmeny a byliny.

Slezské bylinářství a kořenářství, Na Valech, Opava