Ovlivňuje kyčle a klouby, můžete více pociťovat dnové bolesti. V tomto období je důležité dodržovat pitný režim důsledněji než obvykle. Jinak se mohou snadněji objevovat bolesti hlavy, kloubů a svalů, pálení a pnutí v močovém měchýři. Vhodné je pít pramenitou vodu s citronem, 100% šťávy z ovoce a zeleniny našeho původu, ale řeďte vodou, protože jsou husté a zatěžují ledviny.

Dbejte, abyste se nenachladili, pijte urologické čaje s brusinkou a čaje na imunitu s tymiánem. Dobře se oblékejte, pozor na průvan, studené ruce a nohy. Stále ještě pijeme teplé nápoje. Nezapomínejte, že kolik vypijete bylinného, zeleného čaje a kávy, tolik musíte minimálně vypít čisté vody.

V pátek Měsíc přechází do fáze Štíra, který ovlivňuje sekreci pohlavních orgánů a konečníku. Vyvarujte se prochlazení končetin, pánve a oblasti ledvin. Ještě stále neodhalujte bederní páteř a nechoďte s holýma nohama. Častěji se objevují záněty močových cest, prostaty a různé gynekologické výtoky. Vyvarujte se konzumaci ostrých a kořeněných jídel, které zatěžují močové cesty. Raději se sprchujte a prohřívejte bederní oblast jen po ledviny.

Pijte nálev z květů jetele červeného. Jeho obsahové látky harmonizují hormonální hladinu, tlumí bolesti hlavy, pocit návalů horka a podporují psychiku. Je také vhodný při průjmových onemocněních a jako čaj na běžné pití při cukrovce. Dodávejte tělu vitamíny ranou listovou zeleninou. Do salátů přidávejte naklíčenou řeřichu, pšenici nebo luštěniny. Čerstvé výhonky obsahují kyselinu listovou.

Náš tip: O víkendu (v sobotu 27. dubna, od 8 do 18 hodin, pozn. redakce) se koná Vítání jara v Novém Dvoře. Přijďte se pokochat jarem a vůbec příjemnou procházkou a posezením. Botanická sezona začíná a my si ji nenecháme ujít.

Slezské bylinářství a kořenářství, Na Valech, Opava