Hlavní pošta sídlila na Masarykově třídě v Opavě od konce 19. století. Po letech si však Opavané museli v roce 2014 zvykat na prostory nové, protože pošta se přestěhovala do Obchodního centra Breda&Weinstein, prý kvůli úspoře.

Historická budova v centru slezské metropole tak zůstala prázdná. Vedení České pošty (ČP) už před třemi lety přišlo s tím, že chce nemovitost prodat nebo pronajmout. Letos v lednu a únoru visel inzerát o tom, že je budova k mání, na webu ČP a také na realitních webových stránkách sreality.cz.

„Tomuto zveřejnění předcházelo zveřejnění této nemovitosti v Opavě na portálu veřejné správy, a to v termínu od 17. července do 25. srpna 2017. Tuto povinnost přináší státním podnikům zákon. Termín elektronické aukce pak byl letos 2. března,“ potvrdil mluvčí ČP Ivo Vysoudil.

Záměr stát se novým majitelem objektu tehdy projevili tři zájemci a nakonec byl vybrán také vítěz. Následovat měl zápis do katastru nemovitostí, jenže jediným vlastníkem pořád zůstává Česká pošta. Důvod? Kupec si vše rozmyslel.

„Od prodeje nemovitosti bylo odstoupeno, a to ze strany kupujícího. Budova tedy bude znovu dražena formou e-aukce, konkrétně se tak stane 15. října letošního roku,“ konstatoval Ivo Vysoudil.

A kolik by měl mít potencionální nový majitel připraveno na účtu? ČP nabízí bývalou opavskou poštu na svém webu aktuálně za 34 milionů korun.