Hlavní pošta sídlila na Masarykově třídě v Opavě od konce 19. století. Po letech si však Opavané museli v roce 2014 zvykat na prostory nové, protože pošta se přestěhovala do Obchodního centra Breda&Weinstein, prý kvůli úspoře.

Historická budova v centru slezské metropole tak zůstala prázdná. Vedení České pošty (ČP) už před třemi lety přišlo s tím, že chce nemovitost prodat nebo pronajmout. Letos v lednu a únoru visel inzerát o tom, že je budova k mání, na webu ČP a také na realitních webových stránkách sreality.cz.

„Tomuto zveřejnění předcházelo zveřejnění této nemovitosti v Opavě na portálu veřejné správy, a to v termínu od 17. července do 25. srpna 2017. Tuto povinnost přináší státním podnikům zákon. Termín elektronické aukce pak byl letos 2. března,“ potvrdil mluvčí ČP Ivo Vysoudil.

Cirkus JOO v Krnově navštívili nejen diváci, ale také demonstranti, kteří požadují zákaz vystupování volně žijících zvířat v cirkusech.
Poznámka Fidela Kuby - Cirkus a zvířata

Záměr stát se novým majitelem objektu tehdy projevili tři zájemci a nakonec byl vybrán také vítěz. Následovat měl zápis do katastru nemovitostí, jenže jediným vlastníkem pořád zůstává Česká pošta. Důvod? Kupec si vše rozmyslel.

„Od prodeje nemovitosti bylo odstoupeno, a to ze strany kupujícího. Budova tedy bude znovu dražena formou e-aukce, konkrétně se tak stane 15. října letošního roku,“ konstatoval Ivo Vysoudil.

A kolik by měl mít potencionální nový majitel připraveno na účtu? ČP nabízí bývalou opavskou poštu na svém webu aktuálně za 34 milionů korun.

Krnovské letiště - Ilustrační foto.
Při nehodě na krnovském letišti nebyl nikdo zraněn