Aleš Kománek se podle webu Opera Plus hodlá soudit dál. „Proti rozsudku okresního soudu se samozřejmě odvoláváme ke Krajskému soudu v Ostravě,” řekl webu Kománek, který s rozsudkem nesouhlasí.

Vedení města se podle sveho vyjádření snažilo odvoláním Alešek Kománka z postu ředitele podniknout krok k nápravě špatného stavu divadla s cílem ho stabilizovat. Domnívá se, že cesta k tomu je otevřená.

„Věřím, že tato „temná“ minulost Slezského divadla je za námi," komentoval rozsudek náměstek opavského primátora Pavel Meletzký. Podle něj už nic nebrání tomu, aby se opavské divadlo vydalo dál pod novým manažerským vedením.

Připomněl, že se v průběhu řízení divadla Alešem Kománkem se začaly objevovat informace o rozkladu personálního zázemí instituce a následně o jeho nezodpovědné finanční politice. Na základě dalších zjištění a skutečností pak opavští radní vloni jednohlasně rozhodli jej odvolat.

Vedení města během dvou měsíců připravilo a vyhlásilo výběrové řízení, ze kterého vzešel jako nový ředitel Slezského divadla Petr Kazík.

„Nový management v čele s novým ředitelem se velmi snaží a posouvá divadlo kupředu. V poslední době se mu velmi daří, což je vidět jak na obsazenosti i ohlasech publika. V neposlední řadě se to projevuje na příjemné atmosféře,“ hodnotí Pavel Meletzký současný stav Slezského divadla. Připomněl například uvedení opery Leoše Janáčka Káťa Kabanová, za kterou Slezské divadlo sklízí pochvaly od renomovaných kritiků i od diváků.

Slezské divadlo Opava je městskou příspěvkovou organizací. Má činoherní a operní soubor.