„Odtud jsou Technickými službami Opava odváženy do areálu městského zahradnictví, kde jsou drceny štěpkovačem dřevní hmoty. Tyto štěpky jsou následně používány k mulčování keřových výsadeb ve městě. Odvoz vánočních stromků jsme zahájili po Novém roce, hned ve středu 2. ledna, kdy se ale vyskytovaly zatím pouze ojediněle,“ komentoval provozně-technický náměstek opavských technických služeb Martin Girášek.

Nejvíce práce tradičně připadá na druhý lednový týden. Největší nápor by tedy měl být v následujících dnech. V pohotovosti budou dvě čety zaměstnanců, tedy celkem šest zaměstnanců.

„V tomto nejexponovanějším období je odváženo cca 36 m3 denně. Následně bude odvoz pokračovat dle potřeby, předpokládáme až do začátku měsíce února. Celkem bývá odvezeno přibližně 500 m3 vánočních stromků,“ pokračoval Martin Girášek, jehož mrzí, že ne všichni dokáží stromky shromáždit na daných stanovištích:

„Bohužel se najdou spousty neukázněných občanů, kteří například na sídlištích vyhodí stromek jen z okna, čímž nejen, že znečišťují veřejné plochy, ale také komplikují a prodlužují práci našim pracovníkům, kteří by se mezitím mohli věnovat jiným činnostem.“