Z castingu vzešlo celkem sedm semifinalistek, což je na počet soutěžících nemalý úspěch.

Vidět mezi nimi byly i známé tváře, které už nějakou tu korunku krásy na kontě mají. V porotě nakonec chyběla Česká Miss 2012 a rodačka z Krnova Tereza Chlebovská, Opavu svou návštěvou ale poctila například Iva Kubelková, úřadující Česká Miss Gabriela Franková či ředitelka soutěže Marcela Krplová.

Na poslední chvíli své vystoupení odřekla i Markéta Konvičková kvůli nemoci, zaskočila ji ale neméně zdatná zpěvačka Elis Mrázová, jež do obchodního centra s sebou vzala i domácího mazlíčka, kterého přemohla únava, a ustlal si na stole. Odpolednem provázel moderátor Petr Vágner.

Nejprve se všech devětačtyřicet dívek představilo porotě v oblečení, ve kterém přišly. A přestože na nich mnohdy byla znát nervozita, žádná z nich výrazněji neklopýtla. Po té porota celkový počet zredukovala na polovinu a na řadu přišla promenáda v plavkách.

Největší zatěžkávací zkouškou ale bylo poslední kolo, v rámci kterého musely adeptky na Miss vést rozhovor s porotou, která je nijak nešetřila. Na přetřes přišla témata, jako jsou studium, ekologie, cestování, sport ale i pečení vánočního cukroví. Iva Kubelková ale dokázala soutěžící zarazit i úplně prostou otázkou: „Co jste měla ráno k snídani?"

V tomto kole už se nezřídka stalo, že slečnám došla řeč, kolikrát ani nedokázaly povědět, co by vyzdvihly ve svém městě. Horkou chvilku nakonec všechny přečkaly. A přitopilo se ještě trochu víc došlo na samotné vyhlašování.

„Bylo to pro nás velmi těžké, je tu opravdu velká spousta nádherných dam," uvedla před zveřejněním výsledků ředitelka soutěže Česká Miss Marcela Krplová.

Proto navzdory menšímu počtu soutěžících vybrali nezvyklý počet sedmi dívek. Jen pro porovnání na čtvrteční casting v Brně přišlo takřka sto dívek a počet vybraných do semifinále byl stejný.

„Hodně jsme samozřejmě diskutovali, ale na výběru jsme se víceméně vždy shodli. V Opavě byly slečny nádherné, vysoké a štíhlé, bylo to opravdu těžké. Dá se říct, že v porovnání s počtem účastnic je počet postupujících velký, ale my jsme si dopředu nedávali žádné početní mantinely. Postoupí jich zkrátka tolik, kolik se nám jich bude líbit," uvedla jedna z porotkyň a patronka soutěže Iva Kubelková.

Mezi vítěznou sedmicí byly dívky z Opavy, Ostravy, Karviné i Brna. Některé už jsou ve světě modelingu protřelé, některé jsou úplnými nováčky.

Za Opavsko se dostaly dvě známé tváře, a to Kateřina Knopová a Karolína Mališová. Kateřina má na kontě vítězství v soutěži krásy Miss Baník a účasti v kláních krásy, jako je Miss Reneta nebo Miss léto.

O korunku České Miss se pokouší už potřetí, doposud se nedostala dál než do semifinále. Na Miss léto se před dvěma lety potkala právě i s rodačkou z Otic Karolínou Mališovou, která soutěž tenkrát vyhrála.

„Vůbec jsem to nečekala, ale jsem za postup moc ráda. Myslím, že jsem od Miss léto zkušenosti posbírala hlavně v Číně, kde jsem byla jako modelka pracovat. Byla to pro mě opravdu škola života a hodně mi to dalo," řekla redakci bezprostředně po vyhlášení výsledků Karolína Mališová. Na otázku, jestli se na semifinále těší, nebo má spíš strach, odpověděla se smíchem: „Všechno dohromady!"

Semifinále se uskuteční 13. prosince tohoto roku ve Špindlerově Mlýně.