Zahájení ostrého provozu kina ve Vítkově nabralo zpoždění, původně se hovořilo už o říjnu loňského roku, pak o letošním lednu. Nyní se však obyvatelé nejen Vítkova konečně dočkali. Novotou dýchající filmový stánek bude slavnostně otevřen tento pátek 5. dubna v 10 hodin.

Velká sláva je však naplánována hned o den později, tedy na sobotu 6. dubna. Od 14.45 hodin se totiž zájemci mohou zúčastnit promítání premiéry nového českého filmu Honza dědí mlýn, jehož autorem je vítkovský režisér Pavel Vaňásek.

„V Opavě a Vrbně pod Pradědem už proběhly dvě předpremiéry. Na nich lze případně ještě vychytat nějaké mouchy, sleduje se reakce publika. Musím ale říci, že jsme neodhalili žádné chyby, ohlasy byly perfektní,“ přibližuje režisér a zároveň zakladatel divadelní a šermířské společnosti Arcus Pavel Vaňásek.

Sobotní akce bude oficiálně zahájena v 15.30, pokřtí se DVD a dojde pochopitelně i na samotnou projekci.

„Vstupenky budou k dostání volně. Avšak bohužel jsme limitováni kapacitou kina. Diváci, na které se nedostane mohou film samozřejmě zhlédnout i v dalších termínech, repríza bude například ve čtvrtek 11. dubna,“ pokračuje.

Na premiéře budou dále k vidění i snímky z natáčení a vítkovské kino se dočká i udílení Oscarů. Tedy v tomto případě půjde o Rarášky, které jsou cenami diváků i odborné poroty hercům. Snímek Honza dědí mlýn se poté dostane i na televizní obrazovky.

Generální rekonstrukce kina spolkla 35 milionů korun, přičemž většina nákladů šla z městské kasy.

„Dotace pokryly přibližně dva miliony korun, zbytek zaplatilo město. Kapacita kina je 220 míst, v brzké budoucnosti zavedeme také rezervační systém, kdy si návštěvníci budou moci objednávat vstupenky přes internet,“ doplňuje starosta Vítkova Pavel Smolka.

Kino bude promítat i ve 3D, ceny vstupenek se většinou pohybují v rozmezí 90 – 110 korun.