Ani s důkladným zabezpečením výkopu si zaměstnanci provádějící firmy Eltom hlavu příliš nelámou. Dlaždice, které na chodníku zůstaly, jsou navíc v žalostném stavu.

„V uvedeném úseku probíhá přeložka kabelového vedení, vedená ulicemi Pivovarská, Na Valech, U Jaktařské brány a nám. Republiky,“ vysvětluje důvod rozkopaných chodníků mluvčí opavského magistrátu Jan Šindler.

Rozkopaných chodníků si lidé ještě užijí, protože situace se po trase v délce sto sedmdesát metrů do konce června nezmění.

Anketa: V jakém stavu máte ve vaší obci chodníky?

Andreas Hahn, starosta Kravař: Část nejfrekventovanějších a současně nejpoškozenějších chodníků jsme z vlastních zdrojů už opravili v rámci výstavy naší čističky odpadních vod. Určitě bychom uvítali možnost opravit i zbývající chodníky tak, aby odpovídaly současným požadavkům. Zaručeně by nám v tom pomohl větší počet vypisovaných grantů nebo dotačních titulů k čerpání finančních dotací.

Herbert Pavera, starosta Bolatic: Nyní opravujeme chodník na ulici Svobody, který byl asi v nejhorším stavu z celé obce. A i když jsme vybudovali nebo opravili stovky metrů chodníků, stále ještě některé volají po opravě. Jedná se například o chodníky na ulicích Opavská, KLesu, Padoly a další. Letos se nám však podařilo téměř v celé obci dokončit snížení přechodů z chodníku na chodník, a zajistili tak bezbariérovost.

Karel Hanák, místostarosta Hradce nad Moravicí: Bohužel chodníky nemáme v dobrém stavu, hlavně ty podél hlavní silnice, které se stavěly už před desítkami let. Před námi je totiž stále stavba čističky odpadních vod a navazující kanalizace, kvůli které bychom opravené chodníky museli zase rozkopat. Takto zatím ty stávající udržujeme, ale nějaká razantnější oprava by teď neměla smysl.

Pavel Smolka, starosta Vítkova: Kdybychom měli více peněz, určitě bychom je na opravy chodníků použili. Chodníky se snažíme alespoň udržovat. Nejsou ideální, ale ani nejhorší.