Více než půl roku trval v centru sociálních služeb v Hradecké ulici čilý stavební ruch. Od loňského června až do letošního ledna zde totiž probíhala rozsáhlá rekonstrukce.

V centru po mnoho let nacházelo útočiště mnoho klientů sociálních služeb a nyní se tak mohou do nových prostor opět vrátit.

Druhé patro objektu patří společnosti Fokus, která se zaměřuje na sociální pomoc pro osoby duševně a mentálně hendikepované.

Do prostředního patra se vrátilo nízkoprahové zařízení pro děti a mládež s názvem Modrá kočka společnosti Eurotopia.

V přízemí centra pak zájemci najdou rovněž i Kontaktní a poradenské centrum Pod Slunečníkem, jenž se určeno pro osoby drogově závislé.

„Všechny subjekty, které zde budou působit, jsou spokojené. Jsou to bývalí obyvatelé tohoto zařízení a posun k lepšímu je jednoznačný, což vyplynulo i z diskuze. Centrum je upraveno tak, aby poskytovatelům sociálních služeb lépe vyhovovalo,“ konstatoval náměstek opavského primátora Josef Stiborský (KDU-ČSL).

Opravy objektu zahrnovaly i úpravy interiéru, který je bezbariérový. Mimo jiné došlo také ke zvýšení kapacity centra, a to o sedmnáct klientů. Najednou je tedy možno poskytnout ambulantní službu celkem jednasedmdesáti lidem.

Co se nákladů na rekonstrukci centra týká, vyžádaly si investici ve výši jedenácti milionů korun. Z devadesáti procent je pokryla dotace.