Na všechny cestující opavskou městskou hromadnou dopravou čeká už ve čtvrtek 5. prosince příjemné zpestření. Pokud totiž nasednou na speciální trolejbus, který bude mezi 13. a 18. hodinou jezdit po městě mimo jízdní řád, mohou se v něm setkat s Mikulášem, čertem i andělem, a to přímo na jeho palubě. Všichni, kdo budou převlečení za výše zmíněné postavy, se mohou svézt zdarma.

A ze speciálního trolejbusu rovnou na Dolní náměstí. Tradiční součástí opavských vánočních trhů, které letos opět probíhají právě na Dolním náměstí, se znovu stal oblíbený Čertovský karneval, a to pod taktovkou Střediska volného času Opava. Čerti, andělé a Mikulášové si dají na „Dolňáku“ sraz ve čtvrtek od 16 do 18 hodin. Odpoledne a podvečer tak bude plný soutěží, zpěvu, tancování, divadla a další zábavy.

Nadělovat se ale bude i na dalších místech Opavska. V Bohuslavicích se rodiče a děti sejdou ve čtvrtek 5. prosince od 17 hodin na parkovišti před tamním obecním úřadem. Mikulášská akce se uskuteční v pátek 6. prosince od 16 hodin i v hlučínském domě dětí a mládeže. Rodiče, kteří chtějí obdarovat své ratolesti prostřednictvím Mikuláše, musejí přinést balíček označený jménem dítěte do domu dětí a mládeže do čtvrteční 12. hodiny.

Nadílka bude spojena s výstavou výrobků z patchworku. A čertovský rej zaplní třeba i kulturní dům ve Služovicích, konkrétně v sobotu 7. prosince od 15 hodin, účast svých dětí však musejí rodiče nahlásit na obecním úřadě do středeční půl čtvrté odpolední, příspěvek na mikulášský balíček činí 50 korun.

Mikulášská nadílka spojená s probouzením čertů je na programu ve čtvrtek 5. prosince od 17 hodin na nádvoří zámku „B“ v Litultovicích. Kulturní dům ve Vršovicích pak bude v pátek 6. prosince od 17 hodin patřit tradiční Mikulášské show, spojené s vánočními písněmi i nadílkou.