Podle režiséra Pavla Vaňáska však naráží na současnou společnost, jak už to
u pohádek bývá. „Je hlavně o světě a chamtivých lidech. Jako prst spravedlnosti nad nimi bdí čerti, potrestáním se je snaží napravit. Svým způsobem je aktuální," popsal Vaňásek.

Ve Vítkově vede divadelní 
a šermířskou společnost Arcus. S natáčením měl zkušenost také díky spolupráci na pohádkách Zdeňka Trošky. Členové Arcusu se v nich objevovali v komparzních rolích. Diváci se tak mohou těšit na scény plné mušket, šermířského umění a chybět nebude ani kanon.

„Bez toho by to nešlo. Scénu jsme natáčeli u zámku v Dubové. Diváci v pohádce uvidí také vodní mlýn v Loučkách, vězení na Vikštejně nebo vítkovský kostel. Záběry skal na Kružberku by nám mohl závidět kdekterý barrandovský filmař," dodal Vaňásek.

V loňském roce natočil pohádku Zlatá kuželna. V té si zahrálo dvanáct herců. V pohádce Čertova skála jich účinkuje čtyřicet, na atmosféře se podílí šedesát komparzistů. Vyskytne se v ní například nejeden obyvatel Štemplovce, kde natáčení zahájili.

Využili příležitosti tradiční poutě na Hůrku ke kapli sv. Jana Nepomuckého a 15. května natočili závěr pohádky. „Ještě jsme pořádně nezačali, a už jsme měli konec hotový. Místní farář Petr Knapek je skutečně aktivní člověk, lidé se procesí účastní v dobových kostýmech a my je využili jako komparz.

Takovou scénu by snad nedala dohromady ani Česká televize," tvrdí režisér. Na premiéru se diváci mohou těšit 7. listopadu u příležitosti otevření vítkovského kulturního domu.

Barbora Halbová