Ve druhém jmenovaném případě jde hlavně o finance, jež pomohou zaštítit provoz ambulance, ve které se provádí bezplatné anonymní testování na HIV infekci, a rovněž zabezpečit další fungování telefonní a internetové AIDS poradny.

Akce probíhá po celém Česku. Začala v úterý a bude pokračovat až do pátku 7. prosince.

„Dvojice nebo skupinky žáků, studentů a dalších dobrovolníků informují kolemjdoucí o tom, že třetí neděle v květnu je vzpomínkový den obětem nemoci AIDS Světlo pro AIDS a 1. prosinec zase Světovým dnem boje proti AIDS. Předávají také informační materiály se základními údaji o tématu a případně odpovídají na dotazy," přibližují organizátoři projektu průběh kampaně a dodávají informace k související sbírce: „Zároveň dobrovolníci nabízejí odznak červené stužky, která je celosvětovým symbolem solidarity s infikovanými virem HIV a důkazem toho, že si lidé nebezpečí AIDS a nutnost prevence uvědomují."

Cena takovéto stužky je stanovena minimálně na částku 20 korun, ale kdokoli by chtěl přispět více, nikdo mu nebude bránit. Loňský podzim se ve sbírce podařilo nashromáždit až do 22. prosince 656 068 korun.

Kdo se chce o projektu dozvědět víc, zjistit, jak jinak lze ještě přispět, či jen nahlédnout hlouběji do problematiky nejzákeřnější nemoci současnosti, může se mimo jiné podívat rovněž na internetové stránky www.aids-pomoc.cz.