Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cesta z Opavy do Hlučína chce od řidičů pevné nervy

Opava - (FOTOGALERIE) Pojedeme-li z Opavy do Hlučína, musíme si co by řidiči připravit na cestu opravdu pevné nervy. Hned první komplikace nastanou přímo v Opavě.

6.4.2009 2
SDÍLEJ:

Řidiči stojící na semaforu před viaduktem u Hlučína mohou sledovat scénu, kterou korunuje bagr pracující přímo na vrcholu mostu.Foto: DENÍK / Martin Kůs

Rekonstrukce jednoho z hlavních tahů městem je v plném proudu. Ulice Krnovská je rozkopaná, projet zde není jen otázka řidičského umění, ale hlavně osobní trpělivosti. Důvod je jednoduchý. Semafory, které dopravu řídí, pouštějí ke kruhovému objezdu střídavě auta z obou směrů.

Jenže frekvence červené je taková, že se zde vytvoří dlouhá kolona aut. Rozsvítí se zelená. Auta se rozjedou ke kruháku a narazí na auta z protisměru. Prostě kolona z druhé strany nestihla projet, a tím průjezd křižovatkou zablokovala. Auta tak stojí, nervozita narůstá.

Když se okruh uvolní, nestačí projet zase auta čekající před okruhem. A tak je to dokola. Malé i Velké Hoštice se projedou bez problémů, jen občas se auto musí vyhnout nějaké té díře. Další oříšek na šoféry čeká v Kravařích.

O tamních pracích na silnicích se už mluví jako o nekonečném příběhu. Pokud řidič uznává předpisy, posouvá se městem třicítkou a kličkuje mezi dírami a štěrkovými záplatami. Jen občas se do cesty postaví nakládač nebo náklaďák. Tu chvilku snadno každý přežije. Zdá se, že Kravaře jsou neuvěřitelně dlouhou osadou.

Klidně se projede i oběma částmi Dolního Benešova a Kozmicemi. Proti třicítce v Kravařích je najednou padesátka úžasná rychlost. Poslední zádrhel přijde těsně před Hlučínem. Zde se intenzivně pracuje na viaduktu.

Z obou stran vítá přijíždějící auta semafor a dlouhé minuty nuceného čekání. Naštěstí tady je pěkný výhled na pracující bagr na vrcholu mostu, a tak to uteče. Pak se rozsvítí zelená a cesta do Hlučína je volná.

U semaforů se tvoří nekonečné fronty

Až do července se bude pracovat na Krnovské ulici v Opavě. Po zimní přestávce se začalo s dokončením rozdělaného. „Vzhledem k tomu, že práce byly na podzim loňského roku pozastaveny pro nemožnost provedení pokládky kanalizace protlakem, pro protlak bylo nevhodné podloží v podobě kamenů, budou tyto stavební práce prováděny ruční tuneláží, tedy podzemním výkopem,“ řekl k úpravám Rudolf Klein, vedoucí oddělení správy dopravy a pozemních komunikací opavského magistrátu.

V současné době se pracuje na úseku od okružní křižovatky u restaurace Formanka po ulici Žižkovu u restaurace Raketa. Práce, tedy pokládka nové kanalizace včetně kompletního dokončení povrchu vozovky, by měly podle harmonogramu skončit s příchodem letních školních prázdnin. Do té doby bude jeden z hlavních tahů městem průjezdný jen v jednom pruhu a doprava řízena tzv. kyvadlovým způsobem pomocí semaforů.

„Doporučujeme řidičům především těžkých nákladních vozidel užít jinou trasu. To je z okružní křižovatky po ulici Palhanecké, dále prodloužené Rolnické a pak do centra města buď odbočením na ulici Mostní, Pekařskou nebo Ratibořskou, taktéž i v opačném směru,“ doporučuje Rudolf Klein.

Osobní doprava vzhledem k nízké podjezdné výšce železniční trati Opava - Krnov může využít po tuto dobu i ulici Stará silnice s výjezdem na ulici Přemyslovců v Jaktaři a zpět na okružní křižovatku. Ještě do poloviny června budou semafory i před železničním viaduktem mezi Kozmicemi a Hlučínem.

Zde také panuje intenzivní stavební činnost na opravách přemostění silnice I/56. Do 24. května bude uzavřen jízdní pruh směrem od Hlučína, následně pak do 14. června bude uzavřen jízdní pruh od Kozmic. Tento silniční tah je mimořádně frekventovaný, a tak na červené stojí i několik desítek aut v řadě. Proto je časová prodleva uzpůsobena a je poměrně dlouhá.

Také zde se doporučuje nadměrným vozidlům zvolit jinou trasu. Z důvodu rekonstrukce bude také až 29. května 2009 výluka na této kolejové trati. Vlaky osobní dopravy z Kravař do Hlučína budou končit v Dolním Benešově. Dále budou cestující přepraveni autobusy.

O výluce a jízdním řádu náhradní autobusové dopravy budou České dráhy informovat v dotčených stanicích a zastávkách.

Autor: Martin Kůs

6.4.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Milan Čichoň

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Ilustrační foto.

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.

Hubertova jízda opět lámala rekordy

Na začátku bylo rozhodnutí, že jízdu v bryčce přenechám kolegovi fotografovi. Nakonec se ale ve mně hnulo reportérské svědomí a díky laskavosti rodiny Binarovy ze Skřipova jsem se také mohl „nalodit“ a Selskou Hubertovu jízdu absolvovat v jejich voze.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Souhrn fotbalového víkendu

/3 x FOTOGALERIE, VÝSLEDKY, TABULKY/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení