Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Charita v Opavě přinesla miliony na investicích

Opavská charita, která je držitelka titulu Neziskovka roku 2014, rozhodně na vavřínech neusnula. Její letošní investiční projekt usnadňuje zaměstnancům práci a přinesl mimo jiné i nová pracovní místa.

29.9.2015
SDÍLEJ:

Charita. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Mezi sedmi úspěšnými organizacemi se sedmi sociálně zaměřenými projekty na zlepšení života lidí se zdravotním a sociálním postižením je také Charita Opava. Její projekt, schválený Regionální radou Moravskoslezsko, zmodernizuje a vybaví několik sociálních zařízení.

Chráněná dílna Vlaštovičky rozšíří své kapacity po rekonstrukci sklepních prostor a zároveň nakoupí tři průmyslové šicí stroje a knoflíkovací stroj.

Nová auta nebo skartovací stroje

Dům sv. Cyrila a Metoděje pro zrakově postižené ve Vlaštovičkách pořídí speciální sedmimístné vozidlo na CNG pro přepravu klientů na akce, výlety a pro běžnou provozní činnost. Čtyři nové automobily na CNG pořídí také Charitní pečovatelská služba pro potřeby pečovatelek při dojížďkách za klienty.

Vozidlo pro zaměstnance Chráněné dílny sv. Josefa umožní lépe uspokojit poptávku po vyšívacích zakázkách a přepravu na výstavní a prodejní trhy a akce.

Chráněná technická dílna bude moci nakoupit dva průmyslové skartovací stroje, filtrační zařízení a demagnetizátor. Rekonstrukce půdních prostor objektu v Suchých Lazcích a jejich vybavení rozšíří kapacitu chráněného a podporovaného bydlení. Úspěšný charitní projekt bude pro Opavsko znamenat investice v celkové výši 5,4 milionu korun a nová pracovní místa.

„Nové služby a vybavení by měly začít fungovat a pomáhat nejpozději začátkem příštího roku, což je vzhledem ke končícímu období evropských fondů podmínkou pro získání dotace," řekla ředitelka úRegionální rady Moravskoslezsko Kateřina Dostálová.

Projekt byl podpořen v rámci operačního programu: ROP NUTS II Moravskoslezsko. „Titul Neziskovka roku 2014 nás zavazuje nestagnovat, ale rozvíjet se," míní ředitel Charity Opava Jan Hanuš.

Záměr se podařil a znamenal nejenom vytvoření osmi nových pracovních příležitostí, ale též možnosti pro další rozvoj organizace. Zaměstnancům umožňuje poskytování kvalitnějších terénních, pečovatelských a ošetřovatelských služeb a technickým vybavením usnadňuje i rozšiřuje činnost na jednotlivých pracovištích.

„Náš projekt byl a je velmi komplikovaný, ale konec dobrý, všechno dobré. Jsme rádi, že se podařil, a už teď připravujeme další dva jeden se zahraniční spoluprací a jeden pro rozvoj naší organizace," dodává Jan Hanuš.

Autor: Jitka Hrušková

29.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Při archeologickém výzkumu v okolí Müllerova domu byla mimo jiné objevena také kachle z kamen z přelomu 15. a 16. století s erbem Vladislava Jagellonského.

Opavsko je pro archeology zemí zaslíbenou

Městské včely chová na jednom ze svých domů na opavském Dolním náměstí Jiří Štepáník.

Jiří Štěpáník: Včelař vždy dbá na dobrou matku

Komická opera dramatického skladatele Verdiho

/POZVÁNKA/ Do nové sezony přispěje v neděli 22. října od 19 hodin operní soubor uvedením premiéry opery Giuseppa Verdiho s názvem Falstaf. Jde v podstatě o jedinou komickou operu skladatele zaměřeného na dramata, který ji údajně vytvořil během čtrnácti dnů na přání královny Alžběty I.

Basketbalisté chtějí pátou výhru

/POZVÁNKA/ Výbornou formou disponují na úvod sezony opavští basketbalisté. Trenér Petr Czudek se svým týmem všechny čtyři duely vyhrál, naposledy Slezané přejeli na Folimance domácí USK Praha. V sobotu do Opavy míří úřadující vicemistr z Děčína.

Dominik Simerský: Musíme zlepšit defenzivu

/POZVÁNKA/ Pikantní souboj nabídne Fortuna národní fotbalová liga. Vedoucí Opava míří na hřiště druhých Budějovic. Na Střeleckém ostrově bude k vidění zápas nejlepšího útoku proti nejlepší defenzivě.

Jedinečná konkatedrála prošla několika slohy

/HISTORIE/ Název konkatedrála je používán v případě, když má biskup dva sídelní kostely. První z nich se klasicky nazývá katedrála, druhý konkatedrála.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení