Tradiční podzimní sbírka šatstva, pořádaná opět charitním střediskem krizové pomoci Naděje, se tentokrát uskuteční v pondělí 14. a úterý 15. října. Ve sbírce, která je určena pro Diakonii Broumov, pořadatelé uvítají veškeré letní i zimní dámské, pánské i dětské oblečení, nepoškozené kožené bundy, kabelky, peněženky a pásky, dále nepoškozené záclony různých rozměrů, larisy, vlněné deky, ale také knihy, plyšové hračky či spací pytle a boty, přikrývky a péřové polštáře.

Sebrané věci mají dále sloužit potřebným, proto nemohou být špinavé, zatuchlé nebo mokré. Nesbírají se také saka, silonové a dederonové oblečení, vatové, balonové a šusťákové kabáty, péřové bundy, vatové přikrývky a rovněž žádné elektrospotřebiče ani starý nábytek, kufry a podobně.

Pořadatelé také prosí, aby občané věci nebalili do krabic, ale pouze do pytlů a tašek. Sbírka proběhne na tradičním místě, na které si již občané Opavy a okolních vesnic zvykli na vlakovém nákladním nádraží stanice Opava-Východ.

Na místo se dostanete z Těšínské ulice kolem Lidlu, posléze odbočíte doprava na Kylešovskou ulici, kde naproti penzionu Mirka a Věra najdete označený vjezd na nákladní nádraží.

V pondělí 14. října bude sbírka probíhat od 8 do 17 hodin, v úterý pak od 8 hodin až do naplnění vagonů, maximálně však do 17 hodin. Tak jako každý rok i letos budou mít občané možnost přispět sociálně potřebným také finanční částkou.