Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chodník je už na rozpadnutí. Nyní se snad dočká oprav

Opava - Jeden celý rok. Tak dlouho žádali marně lidé v ulici Hany Kvapilové v Opavě o opravu části chodníku. Na počátku přitom šlo pouze o malý kousek. Dnes už se dá nazvat stav daného místa dezolátním.

17.8.2012
SDÍLEJ:

Okraj chodníku v ulici Hany Kvapilové v Opavě je doslova v katastrofálním stavu. Situace se tady pomalu zhoršovala a přes urgence místních obyvatel se opravy chodník nedočkal. Snad až nyní.Foto: DENÍK / Tomáš Pustka

Tam, kde by měl stát obrubník rozdělující pěší zónu v ulici Hany Kvapilové a parkoviště přilehlé k ní, jsou v současnosti jen jeho trosky a pozůstatky. Chodník se sesouvá, kamenné dlaždice padají do míst, kde parkují vozidla. Místní obyvatelé již sami odklízejí odpadlé kusy chodníku a hází je bokem či do popelnic.

Vzniklé prohlubně a zuby v pěšině mohou pak být doslova pastí pro nevidomé nebo starší občany. Senioři mířící do nedaleké polikliniky zde prý při vystupování z aut doslova válčí s terénem. Nyní to podle všeho vypadá, že snad dojde k nápravě.

Slíbili opravu. Rok se nic nehnulo

„Bylo to vloni před prázdninami. Volala jsem na Technické služby i na město. Tenkrát stačilo málo, odpadlo jen asi půl metru obrubníku, mohlo to být spravené hned," kroutí hlavou žena, bydlící v sousedním domě. Na Technických službách jí bylo údajně řečeno, že by rádi, ale zaprvé nemají peníze a zadruhé bez pokynu z magistrátu nemohou nic dělat.

Žena se obrátila přímo na magistrát a tady jí měli slíbit okamžitou nápravu. Uplynul ovšem rok a nic se nestalo. Tedy až na to, že obrubník, a s ním i okolí chodníku, se začalo postupně rozpadat v celé délce. Jednoduchý dominový efekt.

„Proč sem dali jen takový úzký patník? Vždyť to nemohlo vydržet," ptá se muž, bydlící v tomtéž domě jako zmíněná žena. Jména obou jsou redakci známa, ale na jejich žádost je neuvádí. Muž poté ukazuje na jednom z míst, kde již obrubník schází, jak tu byl zajištěn. Nutno říct, že velice ledabyle.

Ačkoli jeho hlavní funkcí mělo být ohraničení a udržení tvaru chodníku, do země byl jen tak vložen zhruba na jeden až dva centimetry a jeho spodek zaházen malou vrstvou hlíny. Podobné stavební dílo by nevydrželo s největší pravděpodobností ani silný poryv větru, natož váhu používaného chodníku a aut, jejichž řidiči na něj při parkování neustále najíždějí.

Stačí málo a může být po výloze

„Lidé, kteří tu dole mají obchody, se teď pořád bojí, že jednou nějaký řidič vjede nešikovně na jeden z těch uvolněných rozbitých kamenů, ten vystřelí a rozbije jim výlohu," poukazuje na další nebezpečí havarijního stavu tohoto místa rozhorlený muž. Jak dále vysvětluje, po celý ten rok, kdy se jim chodník pomalu rozpadal před očima, chodila si na město i na Technické služby stěžovat celá řada místních a vždy se vraceli s nepořízenou. Až nyní se všechno, zdá se, obrátí k lepšímu.

„Oprava předmětného úseku chodníku na ulici Hany Kvapilové je již v řešení. Požádali jsme o stanoviska správce inženýrských sítí a ihned po jejich obdržení a vytyčení opravu chodníku zajistíme," sděluje vedoucí úseku komunikací Technických služeb Opava Marek Witassek.

Proč až teď a z jakého důvodu k tomu nemohlo dojít dříve, zůstalo nezodpovězeno. Pro obyvatele ulice Hany Kvapilové je však momentálně nejdůležitější, že se konečně dočkají vyslyšení svých proseb.

Autor: Tomáš Pustka

17.8.2012
SDÍLEJ:
Ivo Vondrák.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Milan Čichoň

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Hůlka, košík, nůž, hadřík, případně mobilní telefon. To vše patří do běžné výbavy houbaře. Neplatí to však o jedenapadesátiletém muži z Ostravy, který si s sebou vzal i legálně drženou zbraň, s níž vyrazil na Opavsko.

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.

Hubertova jízda opět lámala rekordy

Na začátku bylo rozhodnutí, že jízdu v bryčce přenechám kolegovi fotografovi. Nakonec se ale ve mně hnulo reportérské svědomí a díky laskavosti rodiny Binarovy ze Skřipova jsem se také mohl „nalodit“ a Selskou Hubertovu jízdu absolvovat v jejich voze.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení