Oprava chodníku lemujícího opavské východní nádraží má být dokončena už tento týden. O problému naše redakce opakovaně informovala.

O opravy se stará firma Firesta- Fišer, rekonstrukce, stavby, a. s., závod Ostrava, která stavbu před lety prováděla. Chodník je v majetku Opavy, ale o financování rekonstrukce se údajně postará zmíněná společnost. „Město to nestojí ani korunu, je to oprava v rámci reklamace, kterou firma uznala,“ tvrdí tisková mluvčí opavské radnice Lada Dobrovolná.

Před nedávnem se přitom nechal slyšet Jan Stupka, zástupce Firesta-Fišer, že opakovaných reklamací problematického chodníku mají už ve firmě plné zuby. „Nehodláme to tam opravovat do nekonečna. Necháváme si tedy vypracovávat několik posudků, co se tam děje,“ uvedl před několika dny.

Jak zkoušky a posudky dopadly, se zatím neví, protože se nám nepodařilo s panem Stupkou spojit. Faktem ale je, že k rekonstrukci nakonec společnost přistoupila a reklamaci uznala. „S firmou jsme se dohodli, takže ostatní, pokud mají oni nějaký problém, je třeba zjistit u nich. Stejně jako to, na kolik je to vyjde,“ dodává Dobrovolná.

Stavbu převzalo město už v roce 2008 a od té doby prošel chodník několikanásobnou reklamací. S Firesta-Fišer přitom měla radnice údajně dobré zkušenosti už z některých dřívějších zakázek. Za názorem, že k opakujícím se problémům před nádražím nedochází ani tak vinou nedokonalého zpracování stezky jako spíš špatným zacházením, stojí i někteří občané.

„Já vám řeknu, čím to je. Těžké pluhy, které tady v zimě odhrnují sníh, ty kachle vyvracejí a ničí. Kdyby se to tu udělalo z asfaltu, nebo tady místo strojů vyhnali v zimě pár chlapů s lopatami, tak by to bylo v pořádku,“ rozčiluje se například jeden z Opavanů.