Ostré kameny, udusaná hlína a prach, tak v současné době vypadá trasa mnohých zahrádkářů, kteří míří v Opavě za svým koníčkem či odpočinkem. Ať už na kole či pešky, není cesta po tomto improvizovaném chodníku ničím příjemným a pohodlným, zvláště pokud zaprší.

Se současným stavem je nespokojeno stále více zahrádkářů: „Je to opravdu ostuda. Lidé si tady platí za zahrádky a město na ně úplně kašle. Já sám už jsem magistrát několikrát kontaktoval a žádal nápravu," říká nespokojený Pavel Vejmelka.

Město však nyní žádnou investici v rámci zahrádkářské kolonie neplánuje, nedojde tedy ani k oné úpravě chodníku: „V loňském roce byla ukončena úprava jedné trasy chodníku v zahrádkářské kolonii, a to v trase od stavidel za koupalištěm směrem k ulici Rolnická," připomíná předešlou investici Hana Tvrdá z Odboru rozvoje města a strategického plánování.

Opavští zahrádkáři tak musí pouze čekat a doufat, že časem dojde také na opravu té trasy, kterou pravidelně používají při návštěvách svých zahrádek, jejichž pronájem město od nového roku navíc výrazně zdražilo.

Petr Večeřa